
Fotó: Boda L. Gergely
Magyarország Kulturális Központja szervezésében három székelyföldi helyszínre is ellátogat március 11. és 13. között, Rejtő Ildikó olimpiai- és világbajnok tőrvívó és Wichmann Tamás olimpiai ezüstérmes, kenuvilágbajnok.
2013. március 07., 16:422013. március 07., 16:42
2013. március 11., 18:282013. március 11., 18:28
A Bukaresti Magyar Kulturális Központ sepsiszentgyörgyi fiókszervezetének meghívására érkező a Halhatatlan Magyar Sportolók Egyesületének két tagja Székelyudvarhelyen, március 11-én kezdi el „turnéját” a Művelődési Ház koncerttermében, majd ezt követően Csíkszeredában a Szakszervezetek Művelődési Házában, végül Sepsiszentgyörgyön a Székely Nemzeti Múzeum Bartók termében találkoznak az érdeklődőkkel. Mindhárom találkozóra 18 órától kerül sor. A műsorvezetői, moderátori szerepet mindhárom helyszínen Török László sportriporter és Ruza József, a Halhatatlan Magyar Sportolók Egyesületének adminisztratív igazgatója töltik be.
A találkozók során vetítésre kerül sor, illetve mindhárom helyszínen megtekinthető lesz a budapesti Magyar Sportmúzeum Olimpiatörténeti kiállítása.
Egy 19 éves fiatal nő sérült meg abban a közúti balesetben, amely pénteken délután történt a 11-es országúton, Ojtoz közelében.
Két autó ütközött össze pénteken délután a 11-es országút Ojtoz környéki szakaszán, így jelenleg csak egy sávon közlekedhetnek az autók – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Július 4–5-ét a közösségben való szórakozásnak szenteli a gelencei önkormányzat, immár negyedik éve. Rönkhúzás, traktorszépségverseny, főzőverseny szerepel a két nap programjában, hogy minél többen virtuskodhassanak.
Mától nyitva a jelentkezés az idei, 15. Székely Vágtára, amely a kormányzati megszorítások következményeképpen gyakorlatilag egynapos lesz és az eddigiekkel ellentétben ősszel szervezik meg.
A nagy hőség és a kedd délutáni vihar egyaránt megizzasztotta a villanyvezetékek karbantartásáért felelős szolgáltatót Kovászna megyében: kábelek mentek tönkre a terheléstől, vezetékek szakadtak le a vihartól.
Vádat emelt a Kovászna megyei ügyészség két férfi és hét gazdasági társaság ellen egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Több mint húszféle segély, támogatás kezelője, közvetítője a Kovászna Megyei Szociális Kifizetési és Ellenőrzési Ügynökség, melynek igazgatója ma a prefektus meghívottjaként számolt be az intézmény tevékenységéről.
Júliustól drágít a Kovászna megye nagy részén szolgáltató Hydrokov Rt. Ezentúl az ivóvíz köbméteréért 1,16, a szennyvíz után 0,81 lejjel kell többet fizetnünk, ami 12 százalékos emelést jelent.
Egy személyautó és egy tehergépkocsi ütközött össze csütörtök este fél tízkor Bereck közelében.
szóljon hozzá!