
Kábítólövedék segítségével fogtak be egy Sepsiszentgyörgyön kóborló rókát vasárnap délelőtt – tájékoztatott Sikó Barabási Sándor, a Kovászna Megyei Állat-egészségügyi igazgatóság vezetője.
2017. február 19., 15:182017. február 19., 15:18
2017. február 19., 15:482017. február 19., 15:48
Az állat-egészségügyi hivatal igazgatóját 10 óra 30 perckor riadóztatta a rendőrség, hogy az egészségbiztosító pénztár melletti parkban rókát láttak, a vad nem megy el onnan.
A főállatorvos értesítette a kutyamenhely vezetőit, akik tíz percen belül a helyszínre érkeztek. A rókabefogásban a csendőrök is segítettek, négy csendőr kerítette be a vadat, hogy el ne szalasszák, és hogy a kíváncsiskodók se zavarják az akciót – részletezte Sikó Barabási Sándor.
Végül a rókát kábítólövedékkel altatták el. Tizenegy órára az állatot a Kovászna Megyei Állat-egészségügyi Igazgatóság laboratóriumába szállították, ahol megállapították, hogy a jobb hátsó lába törött, a szőre rühös bőrgyulladás miatt megritkult és nagyon lefogyott. Feltehetően az állapota miatt nem tudott elmenekülni.
A procedúra szerint, a laboratóriumban megállapítják, hogy a befogott vad, veszett-e, ha az állapota kielégítő, szabadon engedik az erdőben.
Időről időre felbukkannak a rókák a városban, a szakemberek szerint, nem jelentenek veszélyt, legalább két rókacsalád lakik Sepsiszentgyörgyön. A vadak az életterük beszűkülése miatt költöznek be a lakott településre, ahol könnyebben jutnak élelemhez. Sikó Barabási Sándor arra kéri a szentgyörgyieket, hogy ne etessék, de ne is zaklassák a rókákat, amikkel Sepsiszentgyörgyön találkozhatnak.
Több bűncselekmény miatt is elfogatóparancs volt érvényben a férfi ellen, aki autójával védőkorlátnak ütközött Kézdisárfalván. A fiatalember alkohol hatása alatt, jogosítvány nélkül vezetett, és miután balesetezett, elmenekült a helyszínről.
Filmvetítéssel egybekötött jótékonysági estet szervez a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ és a Pittyes 2-es és Gyufa december 23-án 16 és 18 órától az intézmény nagytermében. A cél: segíteni egy hallássérült kisfiún és édesapján.
Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.
Ünnepi műsorral fűzte össze a 2025-ös esztendő utolsó soros ülését Kovászna Megye Tanácsa. A Székely Nemzeti Múzeumban tartott tanácsülésen több fontos döntés született, emellett külön figyelmet szenteltek az idei év kiemelt szereplőinek: a gyerekeknek.
Bemutatják Jánó Mihály legújabb kötetét a kézdivásárhelyi Kosztándi Művészeti Galériában pénteken, 19 órától.
A sepsiszentgyörgyi kisKÖDMÖN együttes bemutatja különleges adventi műsorát egyedi népies hangszerelésben, több székelyföldi városban is, a karácsonyt megelőző napokban.
A sportlétesítmény alapozási munkálatait pár hónap múlva befejezik, nemsokára látványosabb szakaszba ér az építkezés. Sepsiszentgyörgy új jégcsarnoka stratégiai beruházásnak számít, építését nem veszélyeztetik a megszorítások.
Tűz ütött ki egy családi gazdaság csűrjében a Kovászna megyei Dobollón csütörtök hajnalban, nem sokkal 4 óra után. A lángokkal órákon át küzdöttek a tűzoltók.
Több mint 1500 óvodás és kisiskolás vett részt a Sepsi Metropolisz Övezet idén először meghirdetett Kiskertész programjában, és egyesek sikerélményekkel, szép terméssel is büszkélkedhetnek. Jövőre még izgalmasabban folytatódik a program.
A téli hideg beköszöntével az állatok jóllétére is jobban oda kellene figyelni: van ugyan, akinek ez magától értetődő, de olyan is akad, akit a törvény erejével kell rábírni.
szóljon hozzá!