Románia legkorszerűbb sportarénáját építik Sepsiszentgyörgyön

Három különböző méretűre alakítható, multifunkcionális sportaréna készül Sepsiszentgyörgyön, háromezer ülőhelyet biztosítva majd a mérkőzéseken szurkolók számára. A kivitelezők szerint a létesítmény Románia legkorszerűbb és legszebb arénája lesz.

Bencze Melinda

2015. július 30., 18:362015. július 30., 18:36

Megközelítőleg 35 százalékban készült el a Sepsiszentgyörgy határában épülő, háromezer férőhelyes sportaréna, amely külön edzőteremmel is fog rendelkezni – utóbbi munkálatai 80 százalékban fejeződtek be. A pálya három különböző méretűre alakítható, így tehát kosárlabda, kézilabda, jégkorong és teremfutball mérkőzéseket is lehet tartani majd az arénában – mondta Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere, hozzátéve: a négy lelátóból három mozgatható, így lesz majd átalakítható a terem 2400 és 3000 közötti ülőhelyet biztosítva.

„Nem csak sportrendezvényeket szeretnénk szervezni a multifunkcionálisnak nevezhető sportarénában, hanem koncerteket és különböző más eseményeket is” – fejtette ki Antal Árpád. A városvezető elmondta, nem titkolt szándékuk nemzetközi ifjúsági mérkőzések lebonyolításának kezdeményezése is Brassó megyével közösen. „Ahhoz, hogy nemzetközi felnőtt rendezvényeket lehessen szervezni, ötezer férőhelyes létesítményre lett volna szükség, amelyet egy Sepsiszentgyörgy méretű város nem vállalhatott be. Ám ifjúsági olimpia megszervezésére már pályázhatnánk” – részletezte.

A tetőzet fesztávolsága 85 méter, magassága megközelítőleg 21 méter lesz, az épület pedig kilencezer négyzetméteren fekszik majd. A jégpálya kialakítása szempontjából több megoldás is létezik, az elképzelés megvalósítása még tervezés alatt áll, ám valószínűsíthetően csak időszakonként fog működni a pálya – tájékoztatott Emanuel Boros, a munkálatokat kivitelező Cluj ACI vállalat munkatársa, az építkezések vezetője.

Az építkezéseken megközelítőleg hetven szakember dolgozik, köztük sepsiszentgyörgyiek is. A munkálatokat jövő év november 5-éig kell a kivitelezőnek befejeznie. Egyelőre nincs késés, a külső munkálatok, mint a tervezett négy teniszpálya, valamint a parkolók kiépítése is le van már szerződtetve. Előreláthatólag tehát jövő év végéig átadható lesz a finanszírozó, a kivitelező, valamint a sepsiszentgyörgyi önkormányzat munkatársai által is Románia legszebb és legkorszerűbb arénájaként emlegetett létesítmény.

Mint ismeretes, az aréna terveit már évekkel ezelőtt elkészítették, ám a nagyszabású befektetéssel kapcsolatban korábban kijelentette a városvezetőség, hogy nem az önkormányzat költségvetéséből szeretnék kivitelezni, hanem más forrásokat vonnának be. Végül az elmúlt év nyarán az Országos Befektetési Társaság a rábólintott a háromezer férőhelyes sportaréna elkészítésének finanszírozására, így bővülhet Sepsiszentgyörgy a létesítménnyel, amely segíthet a helyi kosárlabda, kézilabda, jégkorong és teremfutball ágazataiban ütőképes, élvonalbeli csapatokat építeni.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 21., szerda

Letépte dühében az elektronikus nyomkövetőt – előzetes letartóztatásba helyezték

Előzetes letartóztatásba került az a Hunyad megyei férfi, aki megszegte a távoltartási végzést Kovászna megyében. A férfi november óta elektronikus megfigyelés alatt állt, miután megfenyegette Háromszéken élő volt élettársát, hogy rágyújtja a házát.

Letépte dühében az elektronikus nyomkövetőt – előzetes letartóztatásba helyezték
Hirdetés
2026. január 20., kedd

Szemtől szemben a polgármesterrel az adóügyi lakossági fórumon

Fontos bejelentés hangzott el a keddi sepsiszentgyörgyi lakossági fórumon: márciusban népszavazással dönthetnek a lakók arról, hogy milyen város adópolitikáját szeretnék követni.

Szemtől szemben a polgármesterrel az adóügyi lakossági fórumon
2026. január 20., kedd

Segítség gombnyomásra: gondosóra Kézdivásárhelyen is

Kézdivásárhelyen is elérhető lesz a helyi önkormányzat és a Diakónia Alapítvány által közösen működtetett Gondosóra program, amelynek használói szükség esetén egyetlen gombnyomással segítséget kérhetnek az éjjel-nappal elérhető diszpécserszolgálaton.

Segítség gombnyomásra: gondosóra Kézdivásárhelyen is
2026. január 20., kedd

Új áruház épül Kézdivásárhelyen

A Lidl másfél évtizeddel ezelőtt húzta fel első üzletét Kézdivásárhelyen. Nemrég hozzáfogtak egy új szupermarket megépítéséhez, elvileg egy év leforgása alatt be is fejezik, de nem tervezik mindkettőt megtartani.

Új áruház épül Kézdivásárhelyen
Új áruház épül Kézdivásárhelyen
2026. január 20., kedd

Új áruház épül Kézdivásárhelyen

Hirdetés
2026. január 20., kedd

Adóemelés: az Erdélyi Magyar Szövetség szerint is túllőtt a célon az állam

Aláírásgyűjtést indított a sepsiszentgyörgyi adók túlzott megemelése miatt az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ). A kisebbik romániai magyar párt tagjai felrótták az államnak, hogy miközben évek óta sorjázza követeléseit, a kifizetésekkel hátralékban van.

Adóemelés: az Erdélyi Magyar Szövetség szerint is túllőtt a célon az állam
2026. január 19., hétfő

Üzentek a tiltakozók a sepsiszentgyörgyi városvezetésnek: nem értenek egyet a helyi adók emelésével – videó

Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.

Üzentek a tiltakozók a sepsiszentgyörgyi városvezetésnek: nem értenek egyet a helyi adók emelésével – videó
2026. január 19., hétfő

Tiltakozás Sepsiszentgyörgyön: körbevették a polgármestert és nekiszegezték a kérdéseket

Több százan gyűltek össze Sepsiszentgyörgy főterén a hétfői békés megmozdulásra. A tiltakozók a városvezetésnek üzentek: nem értenek egyet a helyi adók emelésével, és követelik a drágítások felülvizsgálatát.

Tiltakozás Sepsiszentgyörgyön: körbevették a polgármestert és nekiszegezték a kérdéseket
Hirdetés
2026. január 19., hétfő

Barcsay Jenő-tárlat nyílik Sepsiszentgyörgyön

A Magyar Kultúra Napja alkalmából, a Barcsay 125 emlékév keretében tárlatot nyitnak Barcsay Jenő Művészeti anatómia című könyvének giclée-nyomataiból.

Barcsay Jenő-tárlat nyílik Sepsiszentgyörgyön
2026. január 19., hétfő

Súlyos helyzetben a kovásznai önkormányzat

A kovásznai önkormányzatnak is csökkentenie kell a személyzetét, de turisztikai településként és fürdővárosi minőségében plusz alkalmazottakat igénylő feladatai vannak. Vagyis kevesebb emberrel kell még többet felmutatnia.

Súlyos helyzetben a kovásznai önkormányzat
2026. január 18., vasárnap

Rekord rekord hátán a sepsiszentgyörgyi moziban

Eddigi működésének legjobb évét zárta a sepsiszentgyörgyi Művész mozi, a legsikeresebb film pedig 4000-rel rávert a korábban jegyzett legmagasabb nézőszámra, amit a Kincsem ért el. Külön öröm, hogy a rekorder is magyar produkció.

Rekord rekord hátán a sepsiszentgyörgyi moziban
Hirdetés