
Archív
Fotó: Gyerő József
Kovászna városa újabb beruházás megvalósítására készül a fejlesztési minisztérium közreműködésével: a felek aláírták a Petőfi Sándor utca felső szakaszának korszerűsítésére vonatkozó finanszírozási szerződést.
2025. április 15., 19:172025. április 15., 19:17
Az Anghel Saligny-program keretében megpályázott beruházás értéke 2 millió 726 ezer lej, amelyből 1 millió 983 ezer lej állami támogatás, a különbözet pedig a város önrésze. Az érintett útszakaszon alapozási, aszfaltozási munkálatokat végeznek, illetve kiépítik a csapadékvíz-elvezető csatornát is.
Most következik a műszaki terv elkészítéséhez szükséges közbeszerzési eljárás, aztán a kivitelezés licitje;
A finanszírozási szerződés érvényességi határideje 2026 december vége, ami további két évvel meghosszabbítható.
Gyerő József polgármester közölte, a város tíz utcájának korszerűsítésére vonatkozó másik pályázatuk még elbírálásra vár a fejlesztési minisztériumban. Ezt a pályázatot azért nyújtották be később a többi négy – salignys finanszírozású – projekthez viszonyítva, mert a minisztérium ahhoz a feltételhez kötötte a pályázást, hogy az illető utcákon jó állapotban legyen a víz- és szennyvízvezeték, utólagosan ne kelljen majd ezek miatt feltörni a friss aszfaltot. Ehhez igazodva tavaly megtörtént a vezetékek lefektetése ott, ahol szükséges volt, és most már bizakodhatnak a pozitív elbírálásban.
Kovásznán jelenleg is hét utca (Híd, Bartók Béla, Esthajnalcsillag, Ady Endre, Plevna, Butykák, Mihai Eminescu utca Ifjúsági park melletti szakasza) modernizálása van folyamatban az Anghel Saligny-program finanszírozásával, a munkálatokat a Megyei Út- és Hídépítő vállalat kivitelezi. Az utcák némelyikében már a járdák szegélykövezését végzik, másutt alapoznak, az Eminescu utca marad utoljára e folyamatban.
Az említettek mellett további két nyertes pályázata is van a fürdővárosnak az Anghel Saligny-program keretében: három csomakőrösi utca és a városból Tamásfalva felé kivezető út (a Kovászna és Zabola közti közigazgatási határig) esetében is hamarosan közbeszerzés lesz, előbbinél a tervezésre, utóbbinál a kivitelezésre.
Gyerő József elégedetten közölte, a minisztérium az összes Saligny-terves pályázati munkálatokra benyújtott tavalyi számlát kifizette.
Egy 19 éves fiatal nő sérült meg abban a közúti balesetben, amely pénteken délután történt a 11-es országúton, Ojtoz közelében.
Két autó ütközött össze pénteken délután a 11-es országút Ojtoz környéki szakaszán, így jelenleg csak egy sávon közlekedhetnek az autók – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Július 4–5-ét a közösségben való szórakozásnak szenteli a gelencei önkormányzat, immár negyedik éve. Rönkhúzás, traktorszépségverseny, főzőverseny szerepel a két nap programjában, hogy minél többen virtuskodhassanak.
Mától nyitva a jelentkezés az idei, 15. Székely Vágtára, amely a kormányzati megszorítások következményeképpen gyakorlatilag egynapos lesz és az eddigiekkel ellentétben ősszel szervezik meg.
A nagy hőség és a kedd délutáni vihar egyaránt megizzasztotta a villanyvezetékek karbantartásáért felelős szolgáltatót Kovászna megyében: kábelek mentek tönkre a terheléstől, vezetékek szakadtak le a vihartól.
Vádat emelt a Kovászna megyei ügyészség két férfi és hét gazdasági társaság ellen egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Több mint húszféle segély, támogatás kezelője, közvetítője a Kovászna Megyei Szociális Kifizetési és Ellenőrzési Ügynökség, melynek igazgatója ma a prefektus meghívottjaként számolt be az intézmény tevékenységéről.
Júliustól drágít a Kovászna megye nagy részén szolgáltató Hydrokov Rt. Ezentúl az ivóvíz köbméteréért 1,16, a szennyvíz után 0,81 lejjel kell többet fizetnünk, ami 12 százalékos emelést jelent.
Egy személyautó és egy tehergépkocsi ütközött össze csütörtök este fél tízkor Bereck közelében.
szóljon hozzá!