Önkéntes fiatalok segítettek az öregotthonban

Három sepsiszentgyörgyi iskola diákjai keresték fel a Zathureczky Berta öregotthon lakóit, hogy önkéntes segítséget nyújtsanak. A rendezvény a Saját Jövőnkért mozgalom programjának a része. 

Bús Ildikó

2014. április 04., 11:302014. április 04., 11:30

A Választhatsz ifjúsági vetélkedő keretén belül látogattak el a fiatalok az öregotthonba csütörtökön, a vetélkedő célja pedig az volt, hogy növeljék a fiatalok tudását a demokrácia, kulturális sokszínűség, önkéntesség, valamint a diákjogok és érdekvédelem témakörökben – tájékoztatott Klárik Mária, az öregotthon vezetője.  A látogatás legfőbb célja az volt, hogy felhívják a figyelmet a közösségi életben való aktív részvétel fontosságára, valamint felkínálni a tapasztalat általi tanulás lehetőségét egy kampányszimulációs játékban való részvétel által. A Saját Jövőnkért mozgalom programjában résztvevő Mikes Kelemen Líceum, a Székely Mikó Kollégium, valamint a Református Kollégium  diákjai a Zathureczky Berta Otthonban önkéntes tevékenységet végeztek.

A legfontosabb az – fogalmazott az intézményvezető, – hogy olyan alapot teremtsenek  a két generáció között, amely révén nemcsak pillanatnyi magatartás az idősek iránti szeretet, tisztelet, hanem hosszú távú kapcsolat. „Ehhez első lépésben önkéntes munkát szerveztünk a helyi Zathureczky Berta Otthonban, hogy a fiatalok cselekedjenek, és az időseket támogassák, meglássák ebben a lehetőségeket. Az ott élő emberek figyelmét szerették volna felhívni arra, hogy vannak akik gondolnak rájuk a fiatalok köréből. A diákok és az idősek közötti aktivitás (interaktív társasjátékok, közös éneklés, beszélgetések) élményt és fejlődési lehetőséget nyújtott  mindkét fél számára” – magyarázta Klárik Mária.

Egyébként más iskolák, ifjúsági szervezetek részéről is vannak önkéntes megnyilvánulások az otthonban, főként az ünnepek alkalmával keresik fel előadásaikkal az időseket a diákok. Ugyanakkor nagy sikernek örvend a heti filmklub is, ami már harmadik hete állandó programmá alakult.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 29., hétfő

Sürgősségi esetek karácsony alatt Sepsiszentgyörgyön

A legtöbben belgyógyászati problémák miatt kértek orvosi segítséget a karácsonyi napokban a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban, de jócskán voltak gyermekgyógyászati, ortopédiai és neurológiai esetek is.

Sürgősségi esetek karácsony alatt Sepsiszentgyörgyön
Hirdetés
2025. december 29., hétfő

Nem marad el az áremelés, de tűrhető a mértéke

A hulladék elszállításáért is többet kell majd fizetni januártól Háromszéken. Megtudtuk az áremelés mértékét a TEGA Rt-nél.

Nem marad el az áremelés, de tűrhető a mértéke
2025. december 28., vasárnap

Hatékonyabb segítségnyújtás a bajba jutott gyerekeknek

Mobilcsapatot hoz létre a háromszéki szociális ellátási és gyermekvédelmi igazgatóság azzal a céllal, hogy hatékonyabban válaszoljon az elhanyagolt, bántalmazott gyerekekről szóló bejelentésekre. A szolgáltatást a 119-es hívószámmal kapcsolják össze.

Hatékonyabb segítségnyújtás a bajba jutott gyerekeknek
2025. december 28., vasárnap

Háromszázzal több család jut vezetékes vízhez Kovásznán

Bár az utcafelásások, ideiglenes forgalomkorlátozások, az ivóvíz-szolgáltatás akadozása idén okozott bosszúságot Kovászna város lakóinak, az mindenképp jó hír, több mint háromszáz új háztartás csatlakozhat a vízhálózathoz.

Háromszázzal több család jut vezetékes vízhez Kovásznán
Hirdetés
2025. december 24., szerda

Ünnepek biztonságban: ezekre figyelmeztetnek a tűzoltók

Az ünnepi időszak idején megnő a tűzesetek és más veszélyhelyzetek kockázata, ezért a Kovászna megyei katasztrófavédelem a szálláshelyeken és az otthoni karácsonyi díszítés során betartandó legfontosabb biztonsági szabályokra hívja fel a figyelmet.

Ünnepek biztonságban: ezekre figyelmeztetnek a tűzoltók
2025. december 23., kedd

Sepsiszentgyörgyi diákok, akik kiérdemelték a város elismerését

A Székely Mikó Kollégium és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum öt diákjának teljesítményét díjazta Sepsiszentgyörgy városi tanácsa karácsony előtti utolsó ülésén. Antal Árpád polgármester a tanácsülés végén röviden értékelte az idei évet is.

Sepsiszentgyörgyi diákok, akik kiérdemelték a város elismerését
2025. december 23., kedd

Ígéretekkel tele a padlás, tartós megoldásra van szükség az árvízproblémák kezelésére

Az összehangolt munkának köszönhetően a korábbinál gyorsabban tudtak beavatkozni a tavaszi árvízkor, a hosszú távú cél azonban a megelőzés lenne. Kovászna megye prefektusa ezért megvalósíthatósági tanulmány elkészítését kéri a vízügyi igazgatóságtól.

Ígéretekkel tele a padlás, tartós megoldásra van szükség az árvízproblémák kezelésére
Hirdetés
2025. december 22., hétfő

Ittasan, jogosítvány nélkül balesetezett, majd elmenekült a helyszínről

Több bűncselekmény miatt is elfogatóparancs volt érvényben a férfi ellen, aki autójával védőkorlátnak ütközött Kézdisárfalván. A fiatalember alkohol hatása alatt, jogosítvány nélkül vezetett, és miután balesetezett, elmenekült a helyszínről.

Ittasan, jogosítvány nélkül balesetezett, majd elmenekült a helyszínről
2025. december 22., hétfő

Egy kisfiú hallásáért tartanak jótékonysági estet

Filmvetítéssel egybekötött jótékonysági estet szervez a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ és a Pittyes 2-es és Gyufa december 23-án 16 és 18 órától az intézmény nagytermében. A cél: segíteni egy hallássérült kisfiún és édesapján.

Egy kisfiú hallásáért tartanak jótékonysági estet
2025. december 20., szombat

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók

Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. A forgalom sokáig állt a baleset miatt.

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók
Hirdetés