Hirdetés
Hirdetés

Megvan, hogy melyik projektek kapnak pénzt a részvételi költségvetésből Kézdivásárhelyen

A Petőfi Sándor utcai gyalogátjáró jelzőlámpával való felszerelése nem gyűjtött elég szavazatot, de nem vesztes az ügy •  Fotó: Kézdivásárhely Polgármesteri Hivatala

A Petőfi Sándor utcai gyalogátjáró jelzőlámpával való felszerelése nem gyűjtött elég szavazatot, de nem vesztes az ügy

Fotó: Kézdivásárhely Polgármesteri Hivatala

Az „utolsó métereken” igazi versengés alakult ki Kézdivásárhelyen a részvételi költségvetés elnevezésű programban meghirdetett civil kezdeményezések között. A lakossági szavazás január 10-én este zárult, és a versenyben lévő három terv mindvégig esélyes volt a győzelemre.

Dimény Árpád István

2023. január 11., 20:162023. január 11., 20:16

2023. január 11., 20:182023. január 11., 20:18

A lakók öt tervvel neveztek be, ebből három kapott zöld utat a városháza részéről, ezek közül a két, legtöbb szavazatot begyűjtőt fogja kivitelezni az önkormányzat még az idén.

A verseny a szavazás lezárásáig kiélezett maradt, és míg korábban úgy tűnt, hogy a nyujtódi Ifilázban ifiházért projekt lesz az egyértelmű győztes, hiszen dupla annyi voksa volt, mint a másik két tervnek, a végén mindössze hét pont választotta el a Dózsa György utcai zöldövezet átalakítására pályázó tervtől, holott az korábban a végén kullogott.

Tehát 180 szavazattal nyert a nyujtódi, egykori tűzoltószertárban kialakítandó ifjúsági ház terve, amelynek költségvetése 49 591 lej, ezen kívül megújulhat a Dózsa György utcai zöldövezet is, ahová a pályázók egy ligetszerű közösségi teret álmodtak, kis színpaddal, esztétikus padokkal, dísznövényekkel, ezt 48 725 lejre értékelték.

A Petőfi Sándor utcai gyalogátjáró jelzőlámpával való felszerelése mindössze csak 153 szavazatot gyűjtött be, de nincs veszve minden, ugyanis Szilveszter Szabolcs, Kézdivásárhely alpolgármestere szerint szem előtt tartják a lakók kérését.

Idézet
Megpróbálunk a kérésnek eleget tenni, hiszen a Csipkerózsika Óvoda közelsége indokolttá teszi, első lépésben, amint az időjárás engedi, felszabadítunk egy-két parkolóhelyet a gyalogátjáró szomszédságában, és parkolásgátló eszközöket szerelünk fel, ugyanis az ott parkoló autók akadályozzák a biztonságos kilátást

– mondta az elöljáró.

Hirdetés

Biztatásként a jövőbeli pályázóknak elmondta, nem csak két terv nyerhet, hiszen az összköltségvetés 100 ezer lej, és 50 ezer lej a maximum pályázható összeg projektenként, de

kisebb értékű tervből több is kivitelezhető, ha megfelel a kiírásoknak és megszavazzák a lakók, lehet ez akár egy egyszerű kerékpártároló vagy egy okos pad.

„Elnézést kell kérnünk, mert voltak időszakok, amikor a honlap, amelyen szavazni lehetett, nem működött a látogatottság miatt, de ez általános jelenség, hogy a legtöbb szavazó mindig a véghajrában jelenik meg” – húzta alá Szilveszter, hozzátéve, hogy az első pályázati kiírásnál volt a legnagyobb a megmozdulás,

a nyujtódi játszótér megújítására több mint 700 voks gyűlt össze.

A részvételi költségvetést Kézdivásárhely önkormányzata először 2020 szeptemberében indította útjára, azóta hét tervet nyújtottak be, ebből négyet ültettek gyakorlatba. Tavaly a Csipkerózsika Napközi Otthon udvarán egy közlekedési tanpálya létesült az ovisoknak, illetve a 3-as számú napközi otthon környezetében parkosítottak és játszóteret alakítottak ki.

Sepsiszentgyörgyön már négy éve működik a részvételi költségvetés, a Prospero Kulturális és Ifjúsági Egyesület, a PONT Csoport mint partner és város önkormányzatának közös programjába 14–35 éves fiatalokból álló csapatok kezdeményezéseit valósítják meg.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 29., hétfő

Sürgősségi esetek karácsony alatt Sepsiszentgyörgyön

A legtöbben belgyógyászati problémák miatt kértek orvosi segítséget a karácsonyi napokban a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban, de jócskán voltak gyermekgyógyászati, ortopédiai és neurológiai esetek is.

Sürgősségi esetek karácsony alatt Sepsiszentgyörgyön
Hirdetés
2025. december 29., hétfő

Nem marad el az áremelés, de tűrhető a mértéke

A hulladék elszállításáért is többet kell majd fizetni januártól Háromszéken. Megtudtuk az áremelés mértékét a TEGA Rt-nél.

Nem marad el az áremelés, de tűrhető a mértéke
2025. december 28., vasárnap

Hatékonyabb segítségnyújtás a bajba jutott gyerekeknek

Mobilcsapatot hoz létre a háromszéki szociális ellátási és gyermekvédelmi igazgatóság azzal a céllal, hogy hatékonyabban válaszoljon az elhanyagolt, bántalmazott gyerekekről szóló bejelentésekre. A szolgáltatást a 119-es hívószámmal kapcsolják össze.

Hatékonyabb segítségnyújtás a bajba jutott gyerekeknek
2025. december 28., vasárnap

Háromszázzal több család jut vezetékes vízhez Kovásznán

Bár az utcafelásások, ideiglenes forgalomkorlátozások, az ivóvíz-szolgáltatás akadozása idén okozott bosszúságot Kovászna város lakóinak, az mindenképp jó hír, több mint háromszáz új háztartás csatlakozhat a vízhálózathoz.

Háromszázzal több család jut vezetékes vízhez Kovásznán
Hirdetés
2025. december 24., szerda

Ünnepek biztonságban: ezekre figyelmeztetnek a tűzoltók

Az ünnepi időszak idején megnő a tűzesetek és más veszélyhelyzetek kockázata, ezért a Kovászna megyei katasztrófavédelem a szálláshelyeken és az otthoni karácsonyi díszítés során betartandó legfontosabb biztonsági szabályokra hívja fel a figyelmet.

Ünnepek biztonságban: ezekre figyelmeztetnek a tűzoltók
2025. december 23., kedd

Sepsiszentgyörgyi diákok, akik kiérdemelték a város elismerését

A Székely Mikó Kollégium és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum öt diákjának teljesítményét díjazta Sepsiszentgyörgy városi tanácsa karácsony előtti utolsó ülésén. Antal Árpád polgármester a tanácsülés végén röviden értékelte az idei évet is.

Sepsiszentgyörgyi diákok, akik kiérdemelték a város elismerését
2025. december 23., kedd

Ígéretekkel tele a padlás, tartós megoldásra van szükség az árvízproblémák kezelésére

Az összehangolt munkának köszönhetően a korábbinál gyorsabban tudtak beavatkozni a tavaszi árvízkor, a hosszú távú cél azonban a megelőzés lenne. Kovászna megye prefektusa ezért megvalósíthatósági tanulmány elkészítését kéri a vízügyi igazgatóságtól.

Ígéretekkel tele a padlás, tartós megoldásra van szükség az árvízproblémák kezelésére
Hirdetés
2025. december 22., hétfő

Ittasan, jogosítvány nélkül balesetezett, majd elmenekült a helyszínről

Több bűncselekmény miatt is elfogatóparancs volt érvényben a férfi ellen, aki autójával védőkorlátnak ütközött Kézdisárfalván. A fiatalember alkohol hatása alatt, jogosítvány nélkül vezetett, és miután balesetezett, elmenekült a helyszínről.

Ittasan, jogosítvány nélkül balesetezett, majd elmenekült a helyszínről
2025. december 22., hétfő

Egy kisfiú hallásáért tartanak jótékonysági estet

Filmvetítéssel egybekötött jótékonysági estet szervez a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ és a Pittyes 2-es és Gyufa december 23-án 16 és 18 órától az intézmény nagytermében. A cél: segíteni egy hallássérült kisfiún és édesapján.

Egy kisfiú hallásáért tartanak jótékonysági estet
2025. december 20., szombat

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók

Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. A forgalom sokáig állt a baleset miatt.

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók
Hirdetés