
Meghirdette a Turizmus évét Kovászna Megye Tanácsa. Ennek keretében minél több rangos turisztikai eseményen népszerűsíteni fogják Háromszéket.
2017. január 29., 15:552017. január 29., 15:55
2021. január 11., 21:592021. január 11., 21:59
Tamás Sándor Kovászna Megye Tanácsának elnöke a Megyeinfón elmondta, már az év elején három rendezvényen vesznek részt, népszerűsítve a háromszéki úti célokat. Így februárban a bukaresti Romexpón megszervezett idegenforgalmi vásáron, majd Budapesten a Székely Fesztiválon, és május közepén Manchesterben szintén Székely fesztiválon lesznek jelen, amit az ott élő magyarok szerveznek, és kérték a háromszéki önkormányzat segítségét is.
Tamás ugyanakkor emlékeztetett, hogy évekig „vesződtek” a Borvíz Útja programmal, a megyei, de a helyi önkormányzatok is sokat kínlódtak, hogy beinduljon a tevékenység a program keretén belül épített kezelőközpontokban, sokan feleslegesen pénzkidobásnak tartották, és azt hitték, hogy bebuknak a létesítmények.
A politikus bemutatta a Borvíz Útja program keretében épült központokat működtető Aquasic Egyesület jelentését, ez szerint egy év alatt szerint mindenütt növekedett a látogatók száma. Tavaly az öt kezelőközpontnak összesen 20 766 látogatója volt, 172 510 lej volt a belépőkből a bevétel, a gyerekek és a nyugdíjasok 5 lejt, a felnőttek tíz lejt kell fizessenek. A leglátványosabb a fellendülés Hatolykán volt, ahol 35 százalékkal növekedett egy év alatt a látogatók száma, valószínű azért mert megjavították az oda vezető megyei utat.
A legtöbb vendége az előpataki központnak van, oda Brassóból is érkeznek látogatók, de az Írisz Házzal közösen csecsemőknek szerveztek úszó tanfolyamot. Tamás Sándor arról is beszámolt, hogy elkészült Kovászna megye hét csodáját népszerűsítő román nyelvű kiadvány, hamarosan a magyar és az angol változat is megjelenik.
Altatóorvos hiánya miatt ideiglenesen a sepsiszentgyörgyi megyei kórházba irányították át a sürgősségi és szülészeti esetek egy részét Kézdivásárhelyről. A kórházigazgató abban bízik, hogy a következő hetekben pótolni tudják az orvoshiányt.
A szorongás mindig abból ered, hogy feltételezgetünk – általában rosszat –, ennek következtében beszűkül a gondolkodásunk – véli a pszichológus. Az iskolában sokféle módon konfliktusba kerülhet a pedagógus és a diák szükséglete.
Népviseletes figurákkal egészül ki a Kerestély Koppány által megalkotott, legókockákból épült székelykapu. A gazdasszony neve Julcsa, a „legszebb székely menyecske”, párja pedig Ábel, aki „akkora kópé, hogy még a kockából is kicsavarja a viccet”.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Világszerte ismert történetet választott új bemutatójához a Háromszék Táncszínház: Carlo Collodi Pinokkiója kel életre a tánc nyelvén. Ez az első alkalom, hogy a magyar nyelvterületen ilyen táncszínházi formában állítják színpadra a fabábú kalandjait.
Több évtizedes elkötelezett munkája elismeréseképpen tizennyolc oktató vette át szerdán délután a Székely Mikó Kollégium múzeumtermében a magyar kormány által adományozott pedagógus szolgálati emlékérmet.
Két év kihagyás után újra lesz hőlégballonos találkozó Háromszéken. A repülés eme válfajának szerelmesei ez alkalommal a felsőcsernátoni Malomkertben gyűlnek össze, de laikus érdeklődőkre is számítanak.
Ismét lehet jelöléseket benyújtani a rangos városi elismerésre: Kézdivásárhely 2026-ban is odaítéli a Pro Urbe díjat egy arra érdemes személynek. A kitüntetést hagyományosan a városnapok keretében adják át, a jelöléseket március 16-ig várják.
Lev Birinszkij 1912-ben napvilágot látott komikus-szatirikus, váratlan fordulatokban bővelkedő művéből készül előadás a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színházban. A Bolondok tánca című darab Bélai Marcel rendezésében kerül bemutatásra február 23-án.
Általában minden február utolsó hétvégéjére időzítik, ötven-hatvan helyszín csatlakozik hozzá a világ azon részeiről, ahol magyarok élnek. A vakációra való tekintettel Kézdivásárhelyen már február 19-én megtartják a Wass Albert-felolvasómaratont.
szóljon hozzá!