
Több tábort is szervez a Máltai Szeretetszolgálat háromszéki szervezete Benedekmezőn. Nemrég a hajléktalanszálló lakói és munkatársai kirándultak, a jövőben pedig a mozgássérült fiatalok is ott táboroznak.
2014. július 08., 13:422014. július 08., 13:42
Közös napot szervezett a Máltai Szeretetszolgálat a sepsiszentgyörgyi hajléktalanszálló lakói és munkatársai számára, ahol közös főzés mellett különböző szabadidős tevékenységeket is szerveztek. A hajléktalanszálló lakói jól ismerik egymást, hiszen többen is visszajárnak esténként a menhelyre. A szállót jelképes összeg ellenében vehetik igénybe azok, akik rendelkeznek jövedelemmel, mások pedig díjmentesen látogathatják. A rászorulókat este hét és kilenc óra között fogadják az egykori Sing Sing tömbházban, reggel 8 óráig kell távozniuk. Jelenleg 21 hajléktalant segítenek, ők vettek részt a kiránduláson is Benedekmezőn.
Székely Róbert, a menhely vezetője elmondta: működnek a szállóban felállított szabályok, szakemberek segítik a rászorulókat, így orvosi ellátásban, munkahelykeresésben vagy személyi iratok kiváltásában is segítenek nekik. A szállóra egyébként ittas állapotban nem engednek be senkit, ez az alapszabály – mondta a vezető.
A Benedekmezőn szervezett tábor célja az volt, hogy szórakozási lehetőséget is biztosítsanak ezeknek az embereknek, valamint közösen beszéljék meg a felmerülő problémákat, illetve munkahelykereséssel kapcsolatos lehetőségeket ismertessenek.
A Máltai Szeretetszolgálat munkatársai a hátrányos családi helyzetű gyerekeknek is szerveznek tábort, a közeljövőben – július 28. és augustus 2. között – pedig a mozgássérült fiatalok táborára kerül sor. A szervezők tájékoztatása szerint a mozgássérült tábor megszervezésének költségei jóval magasabbak, mint egy átlagos táboré. Ilyenkor akadálymentesíteni kell a helyszínt, az étkeztetésre is külön oda kell figyelni. Fontos továbbá, hogy a fiatalok ne kísérővel érkezzenek, hiszen ez a hét csak róluk, az önellátásról, ismerkedésről szól. A táborlakókat több mint száz önkéntes segíti, akik más táborok, kirándulások szervezésében is oroszlánrészt vállalnak.
Meglévő munkagépéhez egy úttakarító kefét szerzett be az illyefalvi önkormányzat, amellyel a mezőgazdasági gépek által a közutakra hordott sarat hatékonyan el lehet tüntetni. Csakhogy a sáros út felseprése fizetős szolgáltatás lesz.
Újraindul a Szenior Táncklub, amely a szépkorúak számára kínál lehetőséget a mozgásra és a jó hangulatú közösségi együttlétre Sepsiszentgyörgyön. A február 10-től kezdődő alkalmakra az egész Sepsi Metropoliszövezet területéről várják az érdeklődőket.
Évtizedes kutatómunka gyümölcse ért be a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban, ahol dr. Pozsony Ferenc néprajzkutató bemutatta A székely népi kultúra és reprezentációja című kötetét. Művével szülőföldjének is törlesztette régi adósságát.
Életveszélyes híd, utcára folyó szennyvíz, rossz állapotú utak – az évek során felgyülemlett problémák miatt háborognak Szotyor lakói. A falufelelős a legutóbbi tanácsülésen ismét megoldásokat kért Sepsiszentgyörgy önkormányzatától.
Középkori eredetű emberi maradványokra bukkantak a gelencei szennyvízhálózat-bővítés során. Az érintett területet lezárták, a munkálatot ideiglenesen leállították, de már lehet folytatni.
A szépmezői kutyamenhelyen jelenleg 99 kifejlett kutyát és 22 kölyköt gondoznak. A befogások száma nem csökken, folyamatosan újabb és újabb példányok érkeznek, így a vezetőségnek néha altatáshoz is kell folyamodnia.
Bár a farsang farkáig még jó néhány nap van hátra, nem mindenhol várnak éppen addig az elűzésével. Kézdivásárhelyen például már ezen az szombaton, február 7-én eltemetik a telet.
Különleges művészi eseménynek lehetnek részesei, akik szombaton ellátogatnak az orbaiszéki Zabolára. A Mikes-kastélyban többek között a tavaly Junior Príma díjjal elismert Ádám Júlia, valamint a sepsiszentgyörgyi Gáspár Álmos is fellép.
A Kovászna megyei tűzoltóság felhívása azoknak szól, akik szívesen segédkeznének a mentési akciókban. Mutatjuk az önkéntességi programban való részvétel feltételeit.
A sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet idén a Helikon 100 centenáriumi ünnepségsorozat koordinálása mellett hangoskönyv-kiadással, közösségi erdőültetéssel és egy különleges, a székely házasodási szokásokat feltáró gyűjtéssel várja a közönséget.
szóljon hozzá!