
Az Osonó Színházműhely az idén nyáron két tábort is szervez a diákoknak. A magyar és román nemzetiségű fiatalok számára szervezett drámatábor már elkezdődött, nemsokára pedig követi a Nemzetközi Drámatábor.
2013. augusztus 05., 08:122013. augusztus 05., 08:12
2013. augusztus 05., 09:182013. augusztus 05., 09:18
A román és magyar diákoknak szervezett tábor augusztus 3-án kezdődött, és a rendezvénynek a kökösi Gábor Áron Iskola ad otthont. A Plugor Sándor Művészeti Líceum drámatagozatával illetve a Művészeti Népiskola színészosztályaival közösen megszervezett tábor a két iskola drámás diákjainak nyújt lehetőséget arra, hogy a galaci drámatagozatos diákokkal közösen részt vegyenek egy szakmai projektben – tájékoztatott Fazakas Mihály. A tábor célja a közös tapasztalatcsere, a találkozás és a kommunikáció helyzetének megteremtése a magyar és román tizenéves fiatalok körében, a színházi gyakorlatok és drámapedagógiai játékok által.
A Nemzetközi Drámatábor augusztus 7. és 12. között zajlik, ekkor erdélyi és magyarországi fiatalok és felnőttek fognak eltölteni egy hetet a közös szakmai programokon. A mintegy harminc résztvevő számára napi két gyakorlati és egy elméleti műhelyfoglalkozást tart a társulat két tagja, Fazakas Mihály és Mucha Oszkár. A tábor célja egy olyan helyzet megteremtése a színház ürügyén, amely egy intenzív létezés, a kommunikáció valamint a közös gondolkodás és alkotás megtapasztalására sarkallja a résztvevőket.
Az Osonó Színházműhely tagjai egyébként a napokban érkeztek haza a két hónapos távol-keleti turnéjukról. Az elmúlt hetek során 28 előadást mutattak be húsz thaiföldi és kambodzsai városban, a siker pedig rendkívüli volt: közel nyolcezer néző előtt játszottak.
Mintegy háromnapos beavatkozás után sikerült eloltani a lécfalvi hulladékgyűjtő központban vasárnap kitört tüzet. A tűzoltók folyamatosan, éjszaka is dolgoztak a tűzfészkek felszámolásán és a lángok újbóli fellobbanásának megakadályozásán.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A Kézdivásárhelyt és Kézdiszentléleket összekötő kerékpárútnak egyelőre csak az egyik felén zajlik a munka. A Kézdisárfalvára vezető szakasz azonban már átadás előtt áll, ide az éjszakai világításához szükséges oszlopokat, lámpatesteket várják.
Előpatakon autó-, Sepsiszentgyörgyön rolleres, míg Kökös községben biciklis baleset történt vasárnap – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Bántalmazta, majd a telefonját is eltulajdonította egy nőnek a szomszédjában lakó sepsiszentgyörgyi férfi, akit előzetes letartóztatásba helyeztek vasárnap a hatóságok – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Porig égett a lécfalvi hulladéklerakó szelektív hulladék válogatására szolgáló csarnoka a vasárnap délután keletkezett tűzben. Az oltás hétfőn is tart, a kárt jelenleg egymillió euróra becsülik, és a tűzeset 30–40 embert érint közvetlenül.
Noha leváltották az éjszaka dolgozó szakembereket, továbbra is zajlik a tűzoltás a lécfalvi hulladékgyűjtő telep válogatáshoz használt csarnokánál. A vizet egy három kilométerre lévő patakból biztosítják.
Legendáinkból érkezett, óvott küzdelmeinkben, s a jövendőbe vezet. Kézdiszéket és Orbaiszéket követően ezúttal a történelmi Sepsiszéken folytatjuk turulmadaras emlékműveink számbavételét.
Kigyulladt egy válogatócsarnok vasárnap délután a Kovászna megye hulladékát tároló lécfalvi telepen, amely jelenleg is nagy füsttel ég. A tűzoltók nagy erőket mozgósítanak, brassóiak is besegítenek.
Folytatódik az Öt Nyáresti Koncert hatodik évada a Sepsiszentgyörgyi Református Vártemplom udvarán. Vasárnap este Pethő Csaba gitárművész fellépésére várják a közönséget.
szóljon hozzá!