
Véget ért az Osonó Színházműhely európai turnéja. A csapat új székházba tért haza Sepsiszentgyörgyön.
2013. október 02., 11:432013. október 02., 11:43
A körút során a társulat 8200 kilométert tett meg. Az Ahogyan a víz tükrözi az arcot című előadást nyolc országban tizenhét alkalommal mutatták be, fellépve többek között a Monacói Világfesztiválon is. Mindezek mellett az olaszországi Etoile Európai Színházi Központtal közösen létrehozott koprodukció bemutatására is sor került – mesélte Erdély András, a társulat szóvivője. A projekt második része Sepsiszentgyörgyön zajlik október végén, amikor az Osonó az olasz társalkotókat látja vendégül.
A közösen létrehozott előadásokat a Húszéves az Osonó rendezvénysorozat keretén belül láthatja a sepsiszentgyörgyi közönség. Az esemény egyben az Osonó Bázisnak nevezett székhely avatóünnepsége is lesz. A csapat az egykori Charta nyomda székhelyén lelt új otthonra. Októberben egyébként a társulat Hargita és Kovászna megyei falvakba, valamint Erdély szórványtelepüléseire szervez kiszállásokat.
Két táblának ütközött, majd a helyszínen hagyva az autót, elmenekült egy 15 éves, sepsiszentgyörgyi fiatal péntekre virradóan. A rendőrség kiderítette, visszaeső bűnöző, tavaly októberben is elvitt már egy autót.
Több erőszakos cselekedethez riasztották a Kovászna megyei rendőrséget az elmúlt hétvégén.
Gyalog próbált menekülni a rendőrök elől egy ittas férfi szombaton Sepsiszentgyörgyön. A napját őrizetben töltötte.
Három az Isten igaza, gondolta az illyefalvi önkormányzat, és február 14-én háromszor is eltemette a farsangot, hogy biztos legyen a dolog: Sepsiszentkirályon kezdte, Illyefalván folytatta és Aldobolyban fejezte be.
Harmadízben is tüntetésre hívta a sepsiszentgyörgyieket Fazakas Péter, az adóterhek elleni tiltakozások szervezője, miután az Antal Árpád polgármester által három héttel korábban megígért adócsökkentések nem történtek meg.
Kétszámjegyű visszaesést könyvelhetett el a belföldi turizmus Háromszéken. Míg a külföldi utazások iránti kedv töretlen, a helyi szolgáltatók égető szükségét érzik az új attrakcióknak és egy egységes kártyarendszernek, amely helyben tartaná a látogatókat.
Házkutatással indult a kedd reggel egy 29 éves, Bákó megyei férfi számára, akit online autóalkatrész-értékesítés ürügyén elkövetett csalással gyanúsítanak. A rendőrök a lakásán jelentek meg, majd az akciót követően 24 órára őrizetbe vették.
Nem szabad félni a jogainkért való kiállástól – üzenték a Magyar Polgári Erő vezetői szerdai sajtótájékoztatójukon. A politikusok az adóterhek miatti székelyföldi tüntetések mellett a sportvilágban tapasztalható magyarellenességre is reagáltak.
Vetített képes előadásra várják a közönséget csütörtökön 18 órára a kézdivásárhelyi céhtörténeti múzeum kiállítótermébe. Vargha Mihály főigazgató a Székely Nemzeti Múzeum 150 éves történelmét eleveníti fel.
Mi a teendőnk, ha gazdátlanul kószáló lóval vagy szamárral találkozunk a város területén? A kérdés nem a valóságtól elrugaszkodott, hiszen ebben a fura jelenségben már többször volt részük a sepsiszentgyörgyieknek. Kézdivásárhelyen kevésbé.
szóljon hozzá!