Karácsonykor az elmúlt években a legtöbb tüzet a felügyelet nélkül hagyott, vagy elszabadult nyílt láng okozta: az udvaron disznóperzseléskor ottfelejtetett parázs, a kigyúlt füstölők, a lángra lobbant karácsonyfák, vagy az improvizált fűtőtestek – figyelmeztetnek a Kovászna megyei tűzoltók. Mint figyelmeztetnek: a bajt nem árt megelőzni.
2016. december 23., 21:102016. december 23., 21:10
Tolvaj Marius szóvivő kifejtette, a házban egy hagyományosan feldíszített karácsonyfa kevesebb mint egy perc alatt teljesen lángba borulhat. Megelőzésképpen azt javasolják, hogy soha ne állítsuk a fenyőt a fűtőtest, vagy a nyílt láng közelébe, a kályha, vagy radiátor mellé. Arra is figyelni kell, hogy a karácsonyfát megfelelően rögzítsük, hogy véletlenül se borulhasson fel, másrészt kerülni kell a gyúlékony díszeket.
A szóvivő szerint, tűzveszélyesek lehetnek a meghibásodott vagy improvizált fényfüzérek is. Soha ne hagyjuk felügyelet nélkül a karácsonyfát, ha meggyújtottuk rajta a gyertyát, a fényszórót, vagy éppen az elektromos fényfüzért. A gyerekeket ne hagyjuk petárdával, tűzijátékkal, fényszóróval játszani, és ne hagyjuk őket magukra a házban – hívják fel a figyelmet a tűzoltók.
Nem tartott ki év végéig a pénzügyi keret a Csíkszeredában kóborló kutyák befogására, ezért az önkormányzatnak új közbeszerzést kellett kiírnia a szolgáltatásra. Az egyetlen jelentkező ajánlatát a napokban bírálják el.
Fűtött, tiszta utastér, kedves sofőrök, egyelőre kevés utas – hétfőn, a városi tömegközlekedés tesztüzemének első napján kipróbáltunk néhány csíkszeredai buszjáratot.
Fejet hajtottak a csíkszeredai Müller László katona emléke előtt a Szentlélek utcai temetőben tartott katonai és egyházi szertartás során hétfőn. Az 1989-es forradalomban elhunyt fiatalt december 23-ra virradóan érte halálos golyó.
Baleset történt Csíkszeredában a Brassói úton hétfő délelőtt, a helyszínen rendőrök irányítják a forgalmat.
Két autó ütközött össze vasárnap kora délután Csíkdánfalva határában az 578-as európai úton. A balesetben öt személy sérült meg, ketten a megrongálódott autóba szorultak – közölte a Hargita megyei tűzoltóság.
Az adományokból gyűlt összegből és saját költségvetésből elkezdték a csíkkarcfalvi Nagyboldogasszony Zarándokház tatarozását. Egyelőre a tetőzet rendbetételére gyűlt pénz, ezért további adományokra, forrásokra lesz szükség.
Kigyulladt a kászonjakabfalvi templom közvetlen közelében álló fásszín csütörtök éjszaka. A kigyulladt épület közelsége miatt az egyházi épület is veszélybe került.
Csak fokozatosan, de enyhül a levegő hőmérséklete Csíkszeredában, ami pontokban szokatlan, ugyanakkor látványos jelenséget eredményez.
Bőven Csíkszeredában volt a leghidegebb csütörtökre virradóan egész Romániában, a közel mínusz 8 fokos hidegre sehol máshol nem volt példa.
Az eddiginél sokkal nagyobb, átlagosan 10 perces járatsűrűségre vált hétfőtől, december 22-től a csíkszeredai tömegközlekedés, amelyet 21 új gázüzemű autóbusz szolgál ki folyamatosan. Az új menetrendek elérhetők lesznek a megállókban.
szóljon hozzá!