
Az év első biciklitúráját szervezi meg a Zöld Nap Egyesület (ZNE) vasárnap 9 órától a kézdivásárhelyi Sinkovits Stadiontól indulva, a Nemere útján. Rossz idő esetén a túra elmarad.
2016. május 20., 16:582016. május 20., 16:58
Ráduly Attila, a Zöld Nap Egyesület elnöke elmondta, kerékpártúrájukkal fel szeretnék hívni a figyelmet a Nemere útja természeti szépségeire, egyúttal népszerűsítve a kerékpársportot, az egészséges életvitelt, erősítve a közösségi és az egészséges életmódot is. A túrán bárki részt vehet, hiszen mindenki számára kényelmes tempóban haladnak majd, nem versenyszerűen tekernek. Az elmúlt évben több száz résztvevővel szerveztek biciklitúrákat, ezek legfiatalabb kerékpározója hat, míg a legidősebb egy hatvan éves biciklis volt – számolt be a szervezet elnöke.
A túra alkalmával kulturális és természeti látványosságokat is megtekintenek. Szükséges felszerelésként szerepel az időjárásnak megfelelő öltözet, élelem és jó állapotban lévő kerékpár. Az útvonal alapján a következő településeket érintik: Kézdivásárhely – Kézdiszentlélek – Kiskászon – Kézdikővár – Torja – Futásfalva – Ikafalva – Csernáton. A szervezők felhívják a figyelmet, hogy az ötven kilométer hosszú túrára a 14 éven aluli gyermekek csak írásos szülői beleegyezéssel mehetnek, ezzel kapcsolatos formanyomtatványt pedig a szervezőknél, vagy a 0766-611 066-os telefonszámon igényelhetnek az érdeklődők. Rossz idő esetén a túra elmarad, egy későbbi időpontban szervezik meg.
Három, faanyagot szállító járművet állítottak meg ellenőrzés céljából a 11-es országúton a hatóságiak Kovászna megyében, a feltárt szabálytalanságok miatt pedig tetemes összegű bírságot szabtak ki rájuk szerdán.
Három autó karambolozott szerdán késő délután Csernátonban. Az elsődleges információk szerint senki nem sérült meg súlyosan.
Szerető családra váró négylábúakkal ismerkedhetnek meg az érdeklődők a sepsiszentgyörgyi városünnep keretében, május 2-án és 3-án. A Szent György Napokra kölyökkutyákkal és felnőtt ebekkel látogatnak ki a szépmezői menhely önkéntesei.
Elfogadták Sepsiszentgyörgy költségvetését, amelynek tervezését a késve megszületett országos büdzsé nehezítette. A város több területen visszafogja a kiadásokat, de az oktatási fejlesztéseket továbbra is prioritásként kezeli.
Megérkeztek a kedvezményes gyógykezelési jegyek a Kovászna megyei intézményekhez, ezért már benyújthatók az igénylések a megyei nyugdíjpénztáraknál. A lehetőséggel nem csak a nyugdíjasok élhetnek.
A szociáldemokrata pártelnök kérésének eleget téve lemondott tisztségéről Sebastian Cucu, Kovászna megye alprefektusa.
Már csak az államfő aláírására vár az állományszabályzó medvekvóta megduplázását előíró jogszabály, amelyet a szenátus után a képviselőház is megszavazott. Ennek apropóján Ráduly István háromszéki prefektus is áttekintette a medveállomány helyzetét.
Felértékelődtek a Sepsiszentgyörgy peremén fekvő panorámás telkek: a városból egyre többen keresnek építkezésre alkalmas parcellákat a közeli dombokon. A hiányos infrastruktúra ellenére a környéken már 50–60 eurót is elkérnek egy négyzetméterért.
Eljárásrendjének módosítását és a hálózat újbóli fertőtlenítését jelentette be a Hydrokov Rt. azt követően, hogy a közelmúltban mikrobiológiai szennyeződés gyanúja merült fel Kézdivásárhely több utcájában.
A kis háromszéki településen, ahol III. Károly brit királynak is van birtoka, éppen útfelújítás zajlik. Zalánpatak utcáira azonban nem aszfalt, hanem kockakő kerül, mert a községvezetés szerint ez időtállóbb, és jobban illeszkedik a faluképhez.
szóljon hozzá!