
Mozgásszínházi performanszra kerül sor Sepsiszentgyörgyön, melynek alaptémája a vágyakozás.
2013. augusztus 15., 09:492013. augusztus 15., 09:49
2013. augusztus 15., 11:132013. augusztus 15., 11:13
Magas konyhaművészet, azaz Haute Cuisine címmel mutatnak be édes-keserű performanszt a helyi színészek Sepsiszentgyörgyön. Az előadásra augusztus huszadikán este kerül sor 21 órakor a Lábas Házban, a Képzőművészek Szövetségének kiállítótermében.
Az előadásról a színészek elmondták: a darab egy forró és édes-keserű performansz, ami visszahoz valamit a szeretett személy iránt érzett örökös vágyunkból. A mozgásszínházi performansz kitalálói és szereplői Veres Nagy Attila, Fatma Mohamed és Elena Popa, a darab pedig Alexandra Felseghi és Mircea Laslo szövegei alapján született.
A Şpraiţ Egyesület által ajánlott színházi előadás része a Sepsiszentgyörgy Székelyföld Kulturális Fővárosa programsorozatnak és olyan darab, mely járja a világot, hogy rafinált ízlésű nézőket találjon. Az előadásra a belépés ingyenes, de a helyek száma korlátozott, így helyfoglalásért hívják a 0721–130 725-ös vagy a 0753–707 206-os telefonszámokat naponta 14–18 óra között.
Tavaly szinte minden háromszéki városban hasonló számú baba jött világra, mint tavalyelőtt. A nevek tekintetében továbbra is az Anna és a Dominik a listavezető, de van pár régi, már kevésbé népszerű keresztnév: Erzsébet, Béla, Magdolna, Zsigmond.
2025 őszén az oktatási minisztérium olyan kísérleti programot hirdetett meg középiskolák számára, amely az intézményi autonómia erősítését szolgálta volna. Ám az új kerettantervvel gyakorlatilag lőttek ennek a kezdeményezésnek, és nemcsak annak.
Egyre nagyobb nyomás nehezedik az eleve kiszolgáltatott helyzetben lévő emberekre és önkormányzatokra a háromszéki községvezetők szerint. Az adóemelést a vidékiek is megérzik, különösen a kis jövedelműek és az idősek kerülnek nehéz helyzetbe.
A címben megfogalmazott kérdés költőinek tűnhet, pedig van rá precedens. Sőt, néhány kézdivásárhelyi tanácsos nemhogy nem szavazta meg a Bukarest által előírt adóemelést, hanem még kérkedik is vele. Holott nem kellene – mondja a város polgármestere.
Számos ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok az év első napjaiban Háromszéken, ráadásul olyan is volt köztük, aki vezetői engedély nélkül ült a kormányhoz – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Csendes volt az évkezdés a kézdivásárhelyi kórház szülészetén: szokatlan módon egyetlen gyermek sem jött világra az első pár napban. Január ötödike azonban örömteli nap, hiszen ma két baba született, másik kettő úton van.
Közúti baleset történt pénteken este kevéssel hat óra után a Kovászna megyei Kökös közelében. Rendőrök irányítják a forgalmat.
Kisfiú született elsőként 2026-ban a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban. Demeter Szebasztian az újév reggelén látta meg a napvilágot.
A legtöbben belgyógyászati problémák miatt kértek orvosi segítséget a karácsonyi napokban a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban, de jócskán voltak gyermekgyógyászati, ortopédiai és neurológiai esetek is.
A hulladék elszállításáért is többet kell majd fizetni januártól Háromszéken. Megtudtuk az áremelés mértékét a TEGA Rt-nél.
szóljon hozzá!