
Ne légy közömbös, a nők bántalmazása nem magánügy mottóval szervezi meg ismét az Erdélyi Dúlák Egyesülete a One Billion Rising figyelemfelkeltő világkampány sepsiszentgyörgyi rendezvényeit.
2014. február 10., 15:042014. február 10., 15:04
2014. február 11., 09:032014. február 11., 09:03
A világ 197 országán átívelő programot Eve Ensler írónő, a Vagina monológok című mű szerzője kezdeményezte. A kampány keretében táncos villámcsődülettel hívják fel a nők elleni erőszakra a figyelmet, hiszen adataik alapján a világon egymilliárd nő válik élete során valamilyen erőszak áldozatává.
A megyeszékhelyen az Erzsébet parkba várják az érdeklődőket február 14-én, pénteken 17 órára. Azok, akik szimpatizálnak a tiltakozással, de nem tudnak részt venni a közös táncon, szervezhetnek egyéni akciót, a táncukról készített fotót, videofelvételt elküldhetik az Erdélyi Dúlák Egyesülete Facebook-oldalára is – mondta el Árvay Fruzsina szervező.
One Billion Rising for Justice – Egymilliárd nő ébredése az igazságért – globális felhívás a nők elleni erőszak túlélői számára és azok számára is, akik együtt éreznek velük, hogy törjék meg a csendet és engedjék útjára a történeteiket a művészeteken, táncon, meneteken, rituálékon, dalokon, beszédeken, vallomásokon keresztül, politikai vagy spirituális úton. Az igazságért küzdeni ebben az esetben nem feltétlenül a jogi igazságszolgáltatást feltételezi – állítja Árvay Fruzsina, aki szerint néha elég az is, ha az áldozat ki tudja mondani az igazságot azzal kapcsolatban, ami vele történt. Hozzátette: „Február 14-én a sepsiszentgyörgyieknek is lehetőségünk nyílik csatlakozni a világraszóló eseményhez, mellyel célunk, felhívni a figyelmet arra, hogy milyen fontos nemet mondani, tisztelni testünket, és ismerni a határokat. Ez a kezdeményezés, a közös tánc egy felkiáltójel, ami azt jelzi, hogy legyen vége a nők és gyerekek bántalmazásának.”
Az Egymilliárd nő ébredése az igazságért rendezvény része egy nyitott beszélgetést a Rézkakas vendéglőben szintén február 14-én, 16 órától, ugyanakkor osztályfőnöki órákon, kismama klubokban is beszélgetések zajlanak a témában.
Egyébként tavaly összesen 56 családon belüli erőszak miatti bejelentést vizsgált a rendőrség, melyből 41 esetben súlyos testi sértés miatt indult eljárás a családtagok, tehát a tettesek ellen – közölte megkeresésünkre Nicoleta Marin rendőrségi szóvivő.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
Telefonjáért támadtak rá egy férfira Sepsiszentgyörgyön: három fiatal bántalmazta, majd elvette a készülékét. A sértettet kórházban ápolják, a két fiú 30 napos előzetes letartóztatásba került, a 15 éves lány szabadlábon védekezhet.
A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.
Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.
Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.
Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.
Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.
Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.
A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).
Ittasan vezető férfi akadt fenn a bodzafordulói rendőrség hálóján egy március 31-i ellenőrzés során. A gépjárművezető jogosítványát bevonták, de fél órával később a rendőrök ismét kiszúrták az autóját a forgalomban.
szóljon hozzá!