
A Szent György Napok záró hétvégéjén több tízezer ember fordul meg Sepsiszentgyörgyön, az utánuk keletkező szemét eltakarítása a Tega feladata
Fotó: Jakab Ádám/Szent György Napok
Naponta 60 embert állítanak szolgálatba, több mint másfél száz kukát helyeznek ki, és ez még nem minden. A Tega köztisztasági vállalat felkészült a Szent György Napok közelgő hétvégéjére.
2025. május 07., 15:302025. május 07., 15:30
Sepsiszentgyörgy főterén és a város más helyszínein a május 9–11. közötti hétvégén zajlik az április 24-én elrajtolt 32. Szent György Napok legtöbb, akár több tízezer embert is megmozgató része. A rendezvénysorozat a Tega köztisztasági vállalattól is fokozott készenlétet igényel, aminek igyekeznek elébe menni.
„Naponta 60 alkalmazott gondoskodik a tisztaságról: a színpadok előtti takarítás javarésze inkább az éjjeli, kora hajnali órákban történik majd, más helyszíneken kollégáink folyamatosan ürítik a kukákat, cserélik a szemeteszsákokat; a reggeli órákban tisztítják, fertőtlenítik és toalettpapírral látják el a 72 mobil WC-t.
– közölte Máthé László igazgató.
A hulladék gyűjtésére 240 darab 120 literes kukát helyeznek ki, továbbá nagyobb kapacitású, 1,1 és 7 köbméteres konténerből is 35-öt, illetve kettőt. A WC-k környékén hat kézmosó-állomást állítanak fel.
A Tega a városünnepen hulladékgyűjtéssel kapcsolatos tevékenységeket, játékokat is szervez. A szépmezői kutyamenhely munkatársai szombaton és vasárnap 13–17 óra között kutyasimogatóval várják az érdeklődőket az Erzsébet-parkba.
Elfogytak a jegyek a 33. Szent György Napok nyitókoncertjére, de minden más zenei eseményre szóló jegyre nagy a kereslet, tudtuk meg a sepsiszentgyörgyi városi kulturális szervezőirodában.
Őrizetbe vett két férfit a Kovászna megyei rendőrség, miután több autó gumiabroncsát megrongálták Kézdivásárhelyen.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy 20 éves Kovászna megyei férfit, akit kiskorú ellen elkövetett szexuális bűncselekménnyel gyanúsítanak – adja hírül a sepsiszentgyörgyi ügyészség.
Bár még nincs átvéve a kivitelezőtől a Székely Katonanevelde, az udvarára koncertet terveztek csütörtökre. Ezt a várható esőzés miatt végül átköltöztették a Vigadóba, de az egykori kaszárnya egy hónapon belül elkezdheti betölteni új rendeltetését.
Kiállítást nyitnak Legendi Géza, zalatnai festőművész alkotásaiból, a tárlat megnyitóját április 22-én, szerdán tartják az Erdővidék Múzeumában, Baróton.
A Bolojan-féle kormányrendelet választás elé állította az önkormányzatokat: vagy az állások számát, vagy a fizetést kell lefaragni. A háromszéki községek többségében az üres állásokat törlik, de van, ahol elkerülhetetlen az elbocsátás.
Lehet jelentkezni genetikai minta szolgáltatására a Biobank projekt keretében: a ritka és autoimmun betegségektől szenvedők ezáltal is hozzájárulhatnak azok kutatásához – saját maguk és a tudomány érdekében.
Még a jelenlegi nehéz gazdasági helyzetben is várakozáson felüli részvétellel zajlott szombaton a zabolai Mikes-kastélyban a Diakónia jótékonysági estje, melyet a szegény sorsú gyermekek délutáni oktatásának támogatására szervezett az alapítvány.
A sepsiszentgyörgyi tömegközlekedési vállalatot nem érinti súlyosan az üzemanyagárak drasztikus emelkedése, mivel a városi közlekedést szinte teljes egészében elektromos járművekkel oldják meg. A jegyárak változatlanok maradnak.
Összesen 98 esetben figyelmeztették vagy bírságolták meg a szabálytalanul várakozó autósokat Sepsiszentgyörgyön egy hónapos ellenőrzéssorozat során. Az akció a parkolási szabálytalanságok mellett a gyalogosforgalom biztonságára is kiemelten figyelt.
szóljon hozzá!