
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kovászna megyében a szerdai adatok szerint 46 új koronavírus-fertőzést regisztráltak, a megyei fertőzöttségi mutató tovább növekedett, szerdán 0,98 ezrelékes volt. Ennek ellenére egyetlen olyan település sincs a megyében, ahol az ezer főre vetített incidencia meghaladja a 3-at.
2022. január 13., 17:272022. január 13., 17:27
Jelenleg a megyében 217 aktív eset van, 431 személy van karanténban, 197 pedig otthoni elkülönítésben. Huszonkilenc közigazgatási egységben az incidencia 3 ezreléknél alacsonyabb, a többi 16 közigazgatási egységben egyetlen koronavírussal fertőzött személyt sem regisztrálnak.
Az elmúlt 24 órában összesen 176 adag oltást használtak fel: 15 személy kapta meg az első, 25 a második, 75 pedig a harmadik adagot. Ugyanakkor 61 személy az egydózisú Johnson&Johnson vakcinát vette fel.
Eddig 117 124 dózis vakcinát használtak fel: az oltás második adagját 41 190 személy kapta meg, 15 438 személyt egydózisú oltással immunizáltak, a harmadik oltást 14 430 személy kapta meg.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
szóljon hozzá!