
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Három új óvodát – amelyekben bölcsődei csoportok is működnek majd – építtet a sepsiszentgyörgyi önkormányzat. A megvalósíthatósági tanulmányt elfogadták, a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökségen keresztül pályáznak uniós támogatásért a kivitelezésre.
2019. május 15., 19:542019. május 15., 19:54
Sztakics Éva, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere elmondta, már működő tanintézeteknek terveznek új székhelyet. A Sepsiszentgyörgyhöz tartozó Szépmezőn évekkel ezelőtt lebontották a rossz állapotban levő óvodaépületet, a gyerekeket az elnéptelenedett iskolaépületbe költöztették.
„A diákok iskolabusszal járnak be a városi általános iskolába, az óvodát azonban mindenképpen meg szeretnénk tartani. Arra számítunk, hogy ha korszerű óvoda épül, ahol bölcsődei csoportot is indítunk, nemcsak az ott lakók, hanem a közelben levő ipari parkban dolgozók is oda íratják majd a gyerekeiket” – részletezte az alpolgármester. Ez a beruházás 2,3 millió lejbe kerül, két bölcsődei és három óvodai csoportnak ad majd otthont.
Az Orbán Balázs utcában jelenleg is működik óvoda, a polgármesteri hivatal elvégeztette a régi épület állapotfelmérését, és arra jutottak, hogy inkább megéri azt lebontani, és teljesen újat építeni, mint a rossz állapotban levő ingatlant felújítani. Erre a beruházásra 1,7 millió lejt szánnak.
A harmadik új épületet a Borvíz utca végében építik meg, ott, ahol a Gyere haza program révén a fiatal családoknak ad ingyen telket házépítésre az önkormányzat. Sztakics Éva elmondta, már a rendezési tervben szerepelt, hogy egyik parcellán óvodát létesítenek, erre most kerül sor.
A tervekről egyeztettek a város óvodáinak vezetőivel, és megegyeztek, hogy a már korábban felszámolt Kiss Árpád Iskola épületében működő Waldorf-óvodát költöztetik oda.
A 3600 négyzetméteres területből 630 négyzetmétert foglal el az épület. A beruházás értéke a becslések szerint 7,5 millió lej lesz. A városvezetés abban bízik, hogy a következő években megépülnek az óvodák, legkorábban két év múlva átadják ezeket.
Hétfőn dönt a Szociáldemokrata Párt (PSD) arról, hogy megvonja-e a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Többszáz jogosítványt vontak be az elmúlt 24 órában országszerte, többek között gyorshajtás és ittasvezetés miatt – derül ki a rendőrség vasárnapi közleményéből.
Ellenőrizni fogják a fogyatékossággal élő személyeket is foglalkoztató úgynevezett védett egységeket, az intézkedést Florin Manole munkaügyi miniszter rendelte el.
Szeretett vándormadaraink hazatértek, elfoglalták fészkeiket és legtöbbjük már megkezdte a családalapítást. Mégis lehetnek olyan gólyák, amelyek még a fészkeléssel bajlódnak – mutatjuk, mit tehetünk értük, illetve a jövőbeli fiókák épségéért.
Alig egy hét alatt összesen 20 európai elfogatóparancsot hajtott végre a Román Rendőrség, és több száz személyt azonosítottak a SIRENE-együttműködés révén.
Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
szóljon hozzá!