
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Az elmúlt napokban három sertéspestisgócot azonosítottak a háromszéki Csernátonban, a hatóságok arra gyanakodnak, hogy még van egy fertőzési pont.
2021. március 03., 21:382021. március 03., 21:38
Sikó-Barabási Sándor, a Kovászna Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság vezetője a sajtónak elmondta, tíz nappal ezelőtt jelent meg az első gócpont egy csernátoni gazdaságban, ott 38 sertést kellett elpusztítani.
Négy nappal ezelőtt egy másik háztartásban is felbukkant a fertőzés, ahol két disznót neveltek, majd a hét elején a második szomszédságában, ahol nyolc állatot kellett elpusztítani. Fennáll a gyanú, hogy egy negyedik helyszínen is megbetegedtek a disznók, várják a laboratóriumi vizsgálat eredményét. A prefektúra honlapján közzétett jelentés szerint tavaly Kovászna megyében három helyszínen azonosítottak sertéspestisgócokat: Bölönben, Magyarhermányban és Szaramáson. Tavaly több vaddisznónál kimutatták a sertéspestist Barót, Vargyas, Bardócz, Bölön, Előpatak és Magyarhermány területén.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
szóljon hozzá!