
Átadták az adományként vásárolt hangszereket és taneszközöket. Balról jobbra: Bakcsy Tünde, a CsVE ügyvezetője, Dolhai István főkonzul
Fotó: Magyarország csíkszeredai főkonzulátusa
Értékes eszközökkel gazdagodott a csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskola: a Katalin-báli adományokból taneszközöket és hangszereket kaptak. A bálozók felajánlásait, két hangszert és tizenhat táblát meg is kapták az iskola diákjai.
2025. március 19., 14:532025. március 19., 14:53
A tavaly immáron tizenegyedik alkalommal megrendezett Katalin-bál szervezői – Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa és Csíki Vállalkozók Egyesülete – három intézményt választottak ki támogatásra, három különböző céllal. A MAGOR-projekt részeként
egy gyermekmentő autó felszerelésének beszerzését,
az intenzív terápiás osztály betegeinek medikális, virtuális szemüvegeinek beszerzését,
a Nagy István Művészeti Középiskola számára pedig húsz mágneses tábla és egy digitális zongora megvásárlását tűzték ki célul.
Szerdán a Nagy István Művészeti Középiskola meg is kapta a felajánlásokat. Az átadón Dolhai István főkonzul köszönetét fejezte ki a Csíki Vállalkozók Egyesületének, valamint az összes bálozónak, vállalkozónak és támogatónak a felajánlásokat.
„Nagyon szépen köszönjük a támogatásukat. A jövőben is számítunk rájuk, és biztos vagyok benne, hogy az idei évben is fantasztikus célokat fogunk kitűzni magunk elé, és olyan kezdeményezéseket tudunk majd befogadni, amelyeket idén is támogatni tudunk.
Ezért mindenkit arra bíztatok, hogy a jövőben is álljunk a kezdeményezés mellé” – zárta köszöntőjét a főkonzul.
Hangszerek adományként, jó hasznukat veszik majd
Fotó: Magyarország csíkszeredai főkonzulátusa
Bakcsy Tünde, a Csíki Vállalkozók Egyesületének ügyvezetője háláját fejezte ki Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának az immár több mint tíz éve tartó társszervezői, partneri kapcsolatért. „A Főkonzulátus nemcsak anyagilag támogatja a rendezvényt, hanem rengeteg aukciós tárgy beszerzésével is segíti azt, hogy minél nagyobb összeg gyűljön össze, és minél több támogatást, illetve adományt tudjunk átadni.
– foglalta össze az ügyvezető.
A Katalin Bál bevételeiből vásárolt adományok és akik átadták, illetve átvették, balról jobbra: Ravasz Gyöngyike igazgatónő, Bakcsy Tünde ügyvezető, Dolhai István főkonzul
Fotó: Magyarország csíkszeredai főkonzulátusa
Mint elhangzott, a bál teljes bevétele összesen 117 555 lej volt, amelyből a Nagy István Művészeti Középiskola 17 555 lejt kapott. A fennmaradó 100 000 lejből a másik két projektet támogatják.
Ravasz Gyöngyike, a Nagy István Középiskola igazgatónője háláját és köszönetét fejezte ki, hogy iskolájukat is beválasztották az adományból részesülő intézmények körébe.
„Nagyon szépen köszönjük a zongorát, a nagybőgőt és a 16 mágneses táblát, nagyon nagy hasznunkra fognak válni.
– mondta az igazgatónő, aki fontosnak tartotta megjegyezni, hogy a mágneses táblákat tizenhat osztályteremben fogják felszerelni, a hangszereket pedig zongora-, illetve nagybőgőórákon fogják használni. A zongorát a diákok gyakorló és korrepetíciós hangszerként is használhatják majd.
Fotó: Magyarország csíkszeredai főkonzulátusa
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön reggel, a kormányülés előtt lemondanak a tisztségükről.
Közösségi szerepvállalással ünnepelte a Föld napját a Marosvásárhelyi Állatkert és a Milvus Csoport. A közös eseményre az állatkertbe hívták az érdeklődőket, akik látványetetéseken, faültetésen, fakókeselyükről szóló előadáson is részt vehettek.
A betegszabadság első napját fizetni fogják a krónikus betegeknek, az országos egészségügyi programokban nyilvántartott pácienseknek, a nappali kórházi ellátásban részesülőknek, valamint orvosi és sebészeti sürgősségi esetekben is.
Elfogadta el a képviselőház az RMDSZ által szorgalmazott törvénytervezetet, amely megduplázza a medvepopuláció kilövési kvótáját, és lehetővé teszi, hogy évente 859 egyedet lőjenek ki megelőzési céllal.
Ötszáz dolgozóját bocsátja el egy Beszterce-Naszód megyei iparvállalat, a RAAL Rt. Ez már a második leépítésük idén.
Magyar Péter Lőrincz Viktóriát, Kaposvár és térsége megválasztott országgyűlési képviselőjét kérte fel a megalakuló Tisza-kormány terület- és vidékfejlesztési miniszterének, a Miniszterelnökség vezetésével pedig Ruff Bálint politikai elemzőt bízta meg.
szóljon hozzá!