
Átadták az adományként vásárolt hangszereket és taneszközöket. Balról jobbra: Bakcsy Tünde, a CsVE ügyvezetője, Dolhai István főkonzul
Fotó: Magyarország csíkszeredai főkonzulátusa
Értékes eszközökkel gazdagodott a csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskola: a Katalin-báli adományokból taneszközöket és hangszereket kaptak. A bálozók felajánlásait, két hangszert és tizenhat táblát meg is kapták az iskola diákjai.
2025. március 19., 14:532025. március 19., 14:53
A tavaly immáron tizenegyedik alkalommal megrendezett Katalin-bál szervezői – Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa és Csíki Vállalkozók Egyesülete – három intézményt választottak ki támogatásra, három különböző céllal. A MAGOR-projekt részeként
egy gyermekmentő autó felszerelésének beszerzését,
az intenzív terápiás osztály betegeinek medikális, virtuális szemüvegeinek beszerzését,
a Nagy István Művészeti Középiskola számára pedig húsz mágneses tábla és egy digitális zongora megvásárlását tűzték ki célul.
Szerdán a Nagy István Művészeti Középiskola meg is kapta a felajánlásokat. Az átadón Dolhai István főkonzul köszönetét fejezte ki a Csíki Vállalkozók Egyesületének, valamint az összes bálozónak, vállalkozónak és támogatónak a felajánlásokat.
„Nagyon szépen köszönjük a támogatásukat. A jövőben is számítunk rájuk, és biztos vagyok benne, hogy az idei évben is fantasztikus célokat fogunk kitűzni magunk elé, és olyan kezdeményezéseket tudunk majd befogadni, amelyeket idén is támogatni tudunk.
Ezért mindenkit arra bíztatok, hogy a jövőben is álljunk a kezdeményezés mellé” – zárta köszöntőjét a főkonzul.
Hangszerek adományként, jó hasznukat veszik majd
Fotó: Magyarország csíkszeredai főkonzulátusa
Bakcsy Tünde, a Csíki Vállalkozók Egyesületének ügyvezetője háláját fejezte ki Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának az immár több mint tíz éve tartó társszervezői, partneri kapcsolatért. „A Főkonzulátus nemcsak anyagilag támogatja a rendezvényt, hanem rengeteg aukciós tárgy beszerzésével is segíti azt, hogy minél nagyobb összeg gyűljön össze, és minél több támogatást, illetve adományt tudjunk átadni.
– foglalta össze az ügyvezető.
A Katalin Bál bevételeiből vásárolt adományok és akik átadták, illetve átvették, balról jobbra: Ravasz Gyöngyike igazgatónő, Bakcsy Tünde ügyvezető, Dolhai István főkonzul
Fotó: Magyarország csíkszeredai főkonzulátusa
Mint elhangzott, a bál teljes bevétele összesen 117 555 lej volt, amelyből a Nagy István Művészeti Középiskola 17 555 lejt kapott. A fennmaradó 100 000 lejből a másik két projektet támogatják.
Ravasz Gyöngyike, a Nagy István Középiskola igazgatónője háláját és köszönetét fejezte ki, hogy iskolájukat is beválasztották az adományból részesülő intézmények körébe.
„Nagyon szépen köszönjük a zongorát, a nagybőgőt és a 16 mágneses táblát, nagyon nagy hasznunkra fognak válni.
– mondta az igazgatónő, aki fontosnak tartotta megjegyezni, hogy a mágneses táblákat tizenhat osztályteremben fogják felszerelni, a hangszereket pedig zongora-, illetve nagybőgőórákon fogják használni. A zongorát a diákok gyakorló és korrepetíciós hangszerként is használhatják majd.
Fotó: Magyarország csíkszeredai főkonzulátusa
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
szóljon hozzá!