
Átadták az adományként vásárolt hangszereket és taneszközöket. Balról jobbra: Bakcsy Tünde, a CsVE ügyvezetője, Dolhai István főkonzul
Fotó: Magyarország csíkszeredai főkonzulátusa
Értékes eszközökkel gazdagodott a csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskola: a Katalin-báli adományokból taneszközöket és hangszereket kaptak. A bálozók felajánlásait, két hangszert és tizenhat táblát meg is kapták az iskola diákjai.
2025. március 19., 14:532025. március 19., 14:53
A tavaly immáron tizenegyedik alkalommal megrendezett Katalin-bál szervezői – Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa és Csíki Vállalkozók Egyesülete – három intézményt választottak ki támogatásra, három különböző céllal. A MAGOR-projekt részeként
egy gyermekmentő autó felszerelésének beszerzését,
az intenzív terápiás osztály betegeinek medikális, virtuális szemüvegeinek beszerzését,
a Nagy István Művészeti Középiskola számára pedig húsz mágneses tábla és egy digitális zongora megvásárlását tűzték ki célul.
Szerdán a Nagy István Művészeti Középiskola meg is kapta a felajánlásokat. Az átadón Dolhai István főkonzul köszönetét fejezte ki a Csíki Vállalkozók Egyesületének, valamint az összes bálozónak, vállalkozónak és támogatónak a felajánlásokat.
„Nagyon szépen köszönjük a támogatásukat. A jövőben is számítunk rájuk, és biztos vagyok benne, hogy az idei évben is fantasztikus célokat fogunk kitűzni magunk elé, és olyan kezdeményezéseket tudunk majd befogadni, amelyeket idén is támogatni tudunk.
Ezért mindenkit arra bíztatok, hogy a jövőben is álljunk a kezdeményezés mellé” – zárta köszöntőjét a főkonzul.
Hangszerek adományként, jó hasznukat veszik majd
Fotó: Magyarország csíkszeredai főkonzulátusa
Bakcsy Tünde, a Csíki Vállalkozók Egyesületének ügyvezetője háláját fejezte ki Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának az immár több mint tíz éve tartó társszervezői, partneri kapcsolatért. „A Főkonzulátus nemcsak anyagilag támogatja a rendezvényt, hanem rengeteg aukciós tárgy beszerzésével is segíti azt, hogy minél nagyobb összeg gyűljön össze, és minél több támogatást, illetve adományt tudjunk átadni.
– foglalta össze az ügyvezető.
A Katalin Bál bevételeiből vásárolt adományok és akik átadták, illetve átvették, balról jobbra: Ravasz Gyöngyike igazgatónő, Bakcsy Tünde ügyvezető, Dolhai István főkonzul
Fotó: Magyarország csíkszeredai főkonzulátusa
Mint elhangzott, a bál teljes bevétele összesen 117 555 lej volt, amelyből a Nagy István Művészeti Középiskola 17 555 lejt kapott. A fennmaradó 100 000 lejből a másik két projektet támogatják.
Ravasz Gyöngyike, a Nagy István Középiskola igazgatónője háláját és köszönetét fejezte ki, hogy iskolájukat is beválasztották az adományból részesülő intézmények körébe.
„Nagyon szépen köszönjük a zongorát, a nagybőgőt és a 16 mágneses táblát, nagyon nagy hasznunkra fognak válni.
– mondta az igazgatónő, aki fontosnak tartotta megjegyezni, hogy a mágneses táblákat tizenhat osztályteremben fogják felszerelni, a hangszereket pedig zongora-, illetve nagybőgőórákon fogják használni. A zongorát a diákok gyakorló és korrepetíciós hangszerként is használhatják majd.
Fotó: Magyarország csíkszeredai főkonzulátusa
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!