
Három napig nem volt vízszolgáltatás Kovászna egyik részén. Árkedvezményt kapnak a következő számlájukra. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Tíz százalékos árengedményt kapnak a következő vízszámlájukra azok a Kovászna városi fogyasztók, aki szinte három napig maradtak víz nélkül egy meghibásodás miatt.
2022. november 29., 20:382022. november 29., 20:38
A szolgáltató Közüzemek Rt. arról tájékoztat, hogy több probléma okozta a közel háromnapos üzemzavart, aminek következtében
Az ortodox templom környékén két helyen is meghibásodott a nyomóvezeték, majd amikor sikerült feltölteni a víztartályt, kiderült, hogy
„Fontosnak tartjuk, hogy egy ilyen helyzetben konkrét gesztust tegyünk fogyasztóink felé: kollégáink dolgoznak az érintett helyek azonosításán, az ott élők 10 százalékos árengedményt kapnak a következő vízszámlájukra” – mondta el Kozsokár Attila, a Közüzemek Rt. igazgatója.
Ugyanakkor egy másik gond az egész városban érzékelhető volt, ugyanis a víz zavarossá vált. Kozsokár Attila kifejtette, ezt
Az igazgató szerint erre a problémára két megoldás létezik: ülepítés valamilyen vízgyűjtő tóban, illetve egy nagy víztározó tartály telepítése, így azokban az időszakokban, amikor a víz zavaros, a tartályból látnák el a várost. A szolgáltató ez utóbbit befoglalta az Európai Uniós pályázatába, így hosszú távon ez lesz a megoldás.
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
szóljon hozzá!