
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal közlekedőt, egy hamis rendszámmal ellátott bejegyzetlen gépjárművet vezetőt, és egy ittas sofőrt is tetten értek a hatóságok Hargita megyében kedden – tájékoztat közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. április 07., 19:182021. április 07., 19:18
Felfüggesztett jogosítvánnyal ült a volán mögé az a sofőr, aki Maroshévízen került rendőrkézre hétfőn kora reggel. A 68 éves jászvásári férfit rutinellenőrzés céljából állították meg, miközben a településen haladt át autójával.
Jogosítvány nélküli autóvezetés miatt eljárás indult ellene.
Hamis rendszámot tett bejegyzetlen gépjárművére egy sofőr Székelyudvarhelyen, de ő is lebukott. A helyi férfit szintén hétfőn, a délutáni órákban állították meg a városban és az ellenőrzés során kiderült, hogy az általa vezetett autó nincs nyilvántartva, a rajta lévő rendszámot pedig egy másik gépjárműre állították ki. A 42 éves sofőr ellen hamis rendszámhasználat és bejegyzetlen gépjárművezetés miatt eljárást indítottak.
Egy ittasan vezető sofőrt is tetten értek a Gyilkostó fele vezető úton, ugyancsak hétfőn röviddel éjfél előtt.
Az illetőt a gyergyószentmiklósi városi kórházba kisérték vérvételre, és ittas vezetés miatt eljárást indítottak ellene.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
szóljon hozzá!