
A szervezők izgalmakkal teli versenyre számítanak
Fotó: Tuchiluș Alex
Néhány óra múlva startol a Tour of Szeklerland prológ szakasza Sepsiszentgyörgyön. A rajtot megelőző sajtótájékoztatón beszámoltak a verseny néhány részletéről, például a rangsort jelző trikókról.
2024. augusztus 07., 16:242024. augusztus 07., 16:24
Szerdán, augusztus 7-én délután 17 órakor mutatkoznak be a 18. Székelyföldi Körverseny kerékpárosai a sepsiszentgyörgyi B the Hotel parkolójában. Rögtön ezután,
Az első, 117 kilométeres szakaszra augusztus 8-án, csütörtökön kerül sor, a versenyzők 12:45-kor indulnak a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal elől. A versenyzők vélhetően 15:40 tájékán érkeznek meg Csíkszereda központjába, 16 órától kezdődik az eredményhirdetés. A második szakasz Marosvásárhelyről indul pénteken, 11:00-kor Bolyai Farkas Elméleti Líceum elől, a 171,9 kilométeres szakasz végcélja ismét Csíkszeredában lesz. A díjátadóra 16:00-kor kerül sor.
Fotó: Tuchiluș Alex
A rangsort jelző trikókról Lukács László főszervező számolt be. Mint mondta,
Piros-fehér zöldet kap a legjobb magyar versenyző, sötétkéket a legjobb román kerékpáros.
Nemsokára kezdetét veszi a prológverseny
Fotó: Pinti Attila
„Nem lesz könnyű verseny, nagyon erős kerékpárosok alkotják a mezőnyt. Az amerikai Skyline és a kazahsztáni Astana Qazaqstan köztudottan elismertek, de érkeznek más országokból is kiváló konkurensek.
– vázolta fel. Hozzátette: idén nagyobb népszerűségre sikerült szert tenni idén, tavaly ugyanis 16 csapat jelentkezett.
A nézőknek tehát érdemes lesz megfigyelni a versenyzőket, a trikók fognak árulkodni a legügyesebbekről. A szakaszokat, útvonalakat térképpel együtt meg lehet tekinteni a Tour of Szeklerland oldalán, ahol a verseny kezdetével élő adásban közvetítik majd a történéseket.
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
szóljon hozzá!