
Fotó: Brassó megyei tűzoltóság
Versenytárgyalást hirdetett a Román Vasúti Társaság (CFR) brassói kirendeltsége a két évvel ezelőtti árvíz során összeomlott bodolai vasúti híd újjáépítésére.
2020. szeptember 15., 18:572020. szeptember 15., 18:57
2020. szeptember 15., 19:332020. szeptember 15., 19:33
A vasúti társaság közleménye szerint a cégek október 9-éig nyújthatják be az ajánlataikat, a beruházás keretösszege 29,7 millió lej. A tervek szerint a hetven méteres híd fémből készül majd, a munkálatokat 12 hónap alatt kell befejezni, erre rászámítanak még három hónapot, ha télen a kedvezőtlen időjárás miatt le kell állítani a kivitelezést. A nyertes cég ugyanakkor ki kell emelje a tatrang folyóból a régi híd maradványait.
A két évvel ezelőtti nyári árvizek során a megáradt Tatrang sodorta el a közel száz éve épült vasúti hidat, emiatt megszűnt a vasúti közlekedés a Brassó-Szászhermány-Bodzaforduló útvonalon, és ezzel együtt az egyetlen vasútvonal a Bodzavidéken. A térségben mintegy 50 ezren élnek, közülük nagyon sokan ingáznak, a brassói vállalatoknál dolgoznak, vagy ott járnak iskolába, és már nem vehetik igénybe az eddig legolcsóbb közlekedési lehetőséget, kénytelenek busszal utazni.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
Szerdán a Cotroceni-palotában tárgyalt Nicușor Dan államfővel a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz – közölték politikai források az Agerpres hírügynökséggel.
Kelemen Hunor szerint a szövetség számára a PSD, a PNL, az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek frakciója alkotta koalíció újraalakítása jelenti az első számú opciót.
Újabb történelmi mélypontra süllyedt a lej az euróval szemben: a Román Nemzeti Bank (BNR) által szerdán közzétett árfolyam szerint egy euró 5,2688 lejbe kerül, 5,08 banival (0,97 százalékkal) többe, mint kedden.
Ilie Bolojan szerdán közölte, hogy miniszterelnöki tisztsége utolsó napjáig dolgozni fog Romániáért, és nem adja fel azokat az elveket, amelyeket egész pályafutása alatt vallott.
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni – írta Tarr Zoltán leendő miniszter a Facebookon, röviden bemutatva az új, integrált tárcát és feladatköreit.
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
szóljon hozzá!