
Az útszakasz mentén három töltőállomást is kialakítanak
Fotó: Haáz Vince
Háromszék első okos és egyben zöld útszakaszát alakítják ki a közeljövőben a Kézdiszentléleket Lemhénnyel összekötő, 114-es számú megyei út mentén. A beruházás kerékpársáv kialakítását, elektromosautó-töltők felszerelését és a közlekedésbiztonság növelését szolgáló eszközök beépítését foglalja magába.
2024. február 23., 18:212024. február 23., 18:21
Jakab István Barna, Kovászna Megyei Tanácsának alelnöke közölte, elkészült a modernizáláshoz szükséges műszaki terv, amelynek értelmében
az út mellett kerékpársávot alakítanak ki;
három töltőállomást hoznak létre az elektromos meghajtású járművek számára;
a gyalogátkelők intelligens megoldásokkal lesznek ellátva, akárcsak a közvilágítás;
ugyanakkor a forgalom intenzitásának és az autók súlyának mérésére szolgáló mérőállomást is felszerelnek.
A mintegy 30 millió euróra becsült beruházást európai uniós finanszírozásból valósítanák meg – tette hozzá.
A 19 kilométer hosszúságú útszakasz az ún. Szentföld nyolc települését köti össze, Kézdiszentlélekről indulva érinti Kézdiszentkeresztet, Bélafalvát, Kurtapatakot, Esztelneket, Csomortánt, Kézdialmást, míg végül Lemhényben becsatlakozik a 11-es országútba.
Kovászna Megye Tanácsa a környék turisztikai potenciálja miatt döntött az út korszerűsítése mellett, ugyanakkor az is szempont volt, hogy folytonos bicikliúttal kössék össze Kézdiszék településeit. A Kézdiszentlélek és Lemhény között kialakítandó kerékpársáv csatlakozik majd az Ozsdola felé vezető községi úthoz, ahonnan tovább lehet kerekezni Gelence, majd Szentkatolna irányába. Innen egy újabb kerékpárút visz majd Kézdivásárhelyre, a céhes városból pedig vissza Kézdiszentlélekre.
így a kerékpáros útvonal kialakításának a vidék turizmusára is pozitív hatása lehet – érvelt a projekt 2022 novemberi bejelentésekor Tamás Sándor megyei tanácselnök.
Több száz kilogrammnyi pirotechnikai eszközt foglalt le a rendőrség egy vállalkozástól csütörtökön, Hargita megyében.
Mindent vissza: közleményben próbálja tisztázni a Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal sajtóirodája azt a szerdai keltezésű határozattervezetet, amelyben a nyugdíjasok utazási kedvezményének korlátozásáról is szó van.
A tanév rendjének megfelelően a pénteki tanórák után kezdődik és január 7-ig tart a téli vakáció. A diákok január 8-án térnek vissza az iskolákba.
Hároméves javítóintézeti nevelést rendelt el pénteken a nagyváradi ítélőtábla a 16 éves diáklánnyal szemben, aki 2023 novemberében megkéselte a Traian Vuia Szakközépiskola bentlakásának egyik nevelőtanárát.
Péntek hajnalban Murfatlarban elfogták a hatóságok a Poarta Albă börtönből csütörtökön megszökött elítéltet.
A segítség mindig jól jön, karácsony közeledtével pedig különösen nagy ereje van az apró, emberi gesztusoknak. Egy kézdivásárhelyi pékség minden reggel szeretetkosarat helyez ki üzlete bejáratához, amiből nemcsak kivenni lehet, hanem beletenni is.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
szóljon hozzá!