
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Kovászna megyében az elmúlt 24 órában harminckilenc új koronavírus-fertőzést mutattak ki – tájékoztatott szerdán a prefektúra.
2021. március 17., 19:342021. március 17., 19:34
2021. március 17., 21:272021. március 17., 21:27
Ebben az időszakban 131 tesztet végeztek, 286 aktív esetet tartanak nyilván. Háromszéken a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató 1,26 ezrelék.
Továbbra is Komandó az egyetlen település, ahol az incidencia meghaladja a 3 ezreléket. Sepsiszentgyörgyön Kovásznán, Baróton, Maksán, Nagyajtán a mutató 1,5 és 3 ezrelék között van. Szerdán Kovászna megyében 13 településen egyetlen koronavírus-fertőzés sem szerepelt a nyilvántartásban. Az ellenőrzések során 13 személyt összesen 5500 lejre bírságoltak, mert nem viseltek védőmaszkot, vagy mert nem tartották be az éjszakai kijárási tilalmat.

Noha nem sokkal, de azért növekedett keddhez képest az újonnan regisztrált fertőzöttek száma az országban. Az elhalálozások száma csökkent az elmúlt egy napban, de többen szorulnak intenzív terápiás kezelésre. A székelyföldi megyék közül Maros megyében történt szembetűnő változás a számokban, a fertőzöttek szá
A helyreállítási forrásokból elkülönített összeg kimerüléséig ingyenes marad az első elektronikus személyi igazolvány kiállítása. Az erről szóló határozatot pénteki ülésén fogadta el a kormány.
A Richter-skála szerint 3,2-as erősségű földrengés történt pénteken 14 óra 23 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi katasztrófavédelmi bizottság.
A Duna vízhozama Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába, pénteken továbbra is 1400 köbméter másodpercenként, amely az 1985-ben jegyzett történelmi mélypontnak felel meg – közölte pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy az közalkalmazotti bértörvénynek még nincs olyan konszenzusos változata, amelyet megszavazna a parlament, de a pártok felelős hozzáállásával a következő napokban el lehetne fogadni.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő medencéjére.
A meteorológusok újabb figyelmeztetéseket adtak ki légköri instabilitás, megerősödő szél, viharok és jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások miatt. A riasztások pénteken és szombaton Románia 33 megyéjére érvényesek.
Három hét folyamatos drágítás után pénteken újra csökkentették a benzin és a gázolaj árát az üzemanyag-forgalmazók. A benzin 15 banival, a gázolaj 20 banival lett olcsóbb literenként.
Újabb Fidelis-kötvényeket bocsát ki péntektől a pénzügyminisztérium.
Csapadékra, megerősödő szélre, villámlásra és jégesőre figyelmeztető előrejelzést adtak ki pénteken délelőtt több csík- és udvarhelyszéki településre.
szóljon hozzá!