
Harminc elektromos busz fogja biztosítani az eddiginél jobb összeköttetést a Sepsi Metropoliszövezet települései és Sepsiszentgyörgy között
Fotó: Multi-Trans/Facebook
A Sepsi Metropoliszövezet számára harminc elektromos autóbusz beszerzésére pályázik a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, erről döntöttek a keddi rendkívüli ülésen. A járművek tizenkét faluból hozzák-viszik az ingázókat, de a városi közlekedésbe is bekapcsolódnak.
2024. november 19., 15:552024. november 19., 15:55
A helyi önkormányzati képviselők jóváhagyták a harminc autóbusz beszerzésére vonatkozó megvalósíthatósági tanulmányt, ami ahhoz volt szükséges, hogy ma benyújtsák a pályázatot a Regionális Operatív Program keretén belül. A fenntartható közlekedés megvalósítását célzó projekt összértéke 86 millió 840 ezer lej (áfával), ehhez a metropoliszövezet települései a költségek 2 százalékát jelentő összeggel, 1 736 805 lejjel járulnak hozzá. Sepsiszentgyörgy része 1 594 000 lej, valamint a megvalósítás során felmerülő el nem számolható költségeket is felvállalta.
A képviselő-testület megszavazta a megyeszékhely társulását a környező tizenkét községgel: Árkossal, Bodokkal, Gidófalvával, Kökössel, Sepsibükszáddal, Illyefalvával, Maksával, Mikóújfaluval, Málnással, Uzonnal, Réttyel és Kőröspatakkal.
Egy másik határozatot is elfogadtak az önkormányzati képviselők, amelynek értelmében Sepsiszentgyörgy és Árkos együtt pályázik a közszolgáltatások digitalizálására. Erre 2,5 millió lejt szeretnének lehívni a pályázó partnerek, szintén a Regionális Operatív Program keretéből. Ebben a projektben közel 50 ezer lej az önrész, a megyeszékhelyi önkormányzat 43 156 lejjel járul hozzá a költségekhez.
A tanács jóváhagyta azt is, hogy a város ingyenesen átvegyen egy, a Romániai Magyar Pedagógus Szövetség tulajdonában levő ingatlant: az Olt utcai 3-as számú óvodához tartozó épületrészt egykor egy magánszemélytől vásárolta meg a pedagógusszövetség.
Most folytatnák a munkálatokat, ezért igen kedvező ajánlatként értékelte az önkormányzat az RMPSZ felajánlását, hiszen így teljes egészében a város tulajdonába került az ingatlan, tájékoztatott a határozatot előterjesztő Sztakics Éva alpolgármester.
Címlapon hozzák a 2026-os magyar országgyűlési választással kapcsolatos információkat a vezető román hírportálok.
A korábbiaknál magasabb részvételi aránnyal zárul a nap a 2026-os magyarországi országgyűlési választáson, hiszen már a délután öt órai (romániai idő szerint hat órai) részvétel felülmúlta az előző választások egész napi jelenlétét.
A szavazólapok feldolgozottságának függvényében, várhatóan vasárnap este 8 órától (helyi idő szerint, romániai idő szerint 9 órától) kezdi meg a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az országgyűlési választás eredményeinek közlését.
Helyi idő szerint délután három (romániai idő szerint négy) óráig a választópolgárok 66,01 százaléka voksolt a vasárnapi magyarországi országgyűlési választáson. Ez minden eddiginél nagyobb arány, az időszakot tekintve.
Helyi idő szerint kora délután egy óráig a választásra jogosultak 54,14 százaléka szavazott a magyarországi országgyűlési választáson. Ehhez képest a 2024-es romániai parlamenti választáson 52,33 százalékos volt a részvétel a teljes nap folyamán.
Új csengettyűre cserélték a régit Szentegyházán, a felszegi falurészen. Az ottlakók kezdeményezésére és az önkormányzat támogatásával megvalósult csengettyűt szombaton, ünnepélyesen adták át.
Tűz ütött ki vasárnap reggel a Vâlcea megyei Costești község területén lévő ortodox Beszterce-kolostorban, az apácák szállásául szolgáló épületben.
Harmadjára tett közzé részvételi adatokat a magyarországi országgyűlési választásról vasárnap a Nemzeti Választási Iroda helyi idő szerint tizenegy után, romániai idő szerint délben.
Leadta szavazatát vasárnap reggel a magyarországi országgyűlési választások alkalmával Orbán Viktor miniszterelnök és Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelöltje is.
Másodjára tettek közzé részvételi adatokat a vasárnapi magyarországi országgyűlési választások alkalmával, és ezek is azt mutatják, hogy korábban nem látott magasságokban a szavazási kedv.
szóljon hozzá!