
A rendőrségi keresés sem járt egyelőre sikerrel. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Harmadik hete keresi kétségbeesetten a családja a 67 éves gelencei Barthos Bélát. Az idős férfi április 12-én tűnt el. Agysorvadásban szenved, a felesége csak néhány percre veszítette szem elől, ám azóta nem találják, semmi nyomot nem hagyott maga után.
2020. május 03., 18:102020. május 03., 18:10
2020. május 03., 19:072020. május 03., 19:07
A rendőrség az eltűnése utáni napokban önkéntesek bevonásával lakott és erdős területeken is kereste, ám nem jártak sikerrel. A családtagok a Székelyhonnak elmondták, nem adták fel a reményt, helybéliek segítségével harmadik hete kutatnak az idős férfi után.
– írták portálunknak a hozzátartozók.
Érdeklődésünkre Radu Stroe rendőrségi szóvivő elmondta, nem adták fel a keresést. Országos körözést adtak ki, minden terepen lévő belügyminisztériumi alakulatnál megvan az eltűnt férfi leírása.

Légi kutatóegységet is bevetettek a szombaton Kommandóról eltűnt férfi keresésére, akit végül holtan, a testén valószínűsíthetően vadállat okozta sérülésekkel találtak meg.
Kérdésünkre, hogy egy nemrég eltűnt komandói férfi keresésekor helikoptert is bevetettek, ez esetben van-e rá mód, a szóvivő kifejtette, akkor voltak nyomok, hogy a férfi merre indult, le tudták szűkíteni a területet, ahová összpontosították a keresést. Ez esetben
– mondta Radu Stroe. Továbbra is arra kérik a lakosságot, ha látták Barthos Bélát, vagy tudnak a hollétéről, hívják a 112-es sürgősségi számot. A férfi 175 centiméter magas, sportos testalkatú, rövid őszülő haja és barna szeme van. Eltűnésekor kék dzsekit, fekete nadrágot és világoskék kalapot viselt.
Mozgásban is láthatjuk a decemberben mozikba kerülő harmadik, Dűne-filmet, ugyanis kijött hozzá az első – meglehetősen akciódús – előzetes.
Románia népessége 1991 óta fogy, a jelenség háttere mögött a gazdasági bizonytalanságnál mélyebb okok húzódnak meg: késői házasságkötés, átalakuló életformák, de egy különös székelyföldi jelenségre is felhívta a figyelmet Horváth István szociológus.
Az adóhatóság (ANAF) alkalmazottjának adta ki magát egy csaló, és egy gyulafehérvári cégvezetőn keresztül 86 ezer lejjel rövidített meg egy vállalkozást. A 49 éves női vállalkozó hozzáférést biztosított a csalónak egy laptophoz és egy mobilhoz is.
A közlekedési minisztérium idén szerény összegből gazdálkodik, és a nyári költségvetés-kiigazításkor további forrásokra lesz szükség a folyamatban lévő és az új beruházások finanszírozásához – jelentette ki kedden Ciprian Șerban közlekedési miniszter.
A tömbházas életforma próbára teszi a türelmet. Míg Sepsiszentgyörgyön a „szomszéd jóléte” is zavaró lehet, Kézdivásárhelyen a felelőtlen állattartás és a parkolási káosz adja a legtöbb munkát a helyi rendőröknek.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) megkezdte az áprilisi országgyűlési választásra keddig regisztrált mintegy 489 ezer levélben szavazó választópolgár számára a szavazási levélcsomagok postázását.
Nem áll fenn annak a veszélye, hogy a pedagógusok bojkottja miatt idén elmaradjanak az országos vizsgák – jelentette ki kedden Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszter.
Több mint 144 300 nyolcadikos vett részt kedden a matematika próba-képességvizsgán – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Újra meghirdeti a nemzetpolitikai államtitkárság a Szülőföldön Magyarul Programot, amelyre keddtől lehet jelentkezni – mondta Nacsa Lőrinc a Facebook-oldalán közzétett videóban.
Románia képes kivédeni egy esetleges iráni rakétatámadást – jelentette ki kedden Radu Miruță védelmi miniszter.
2 hozzászólás