
Főleg a falvakon élők beoltására fókuszálnak a következőkben. Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Országos szinten több oltópontot is bezártak, ugyanis csökkent az oltakozási kedv a lakosság körében. A visszaesés Gyergyószentmiklóson is tapasztalható, ezért hamarosan mobil csoportokkal a falvakon, házról házra járva is megkezdik a lakosság koronavírus elleni immunizálását.
2021. június 18., 11:082021. június 18., 11:08
„A város beoltja a vidéket’’ elnevezésű cselekvési terv kapcsán Valeriu Gheorghiţă, az országos oltáskampány vezetője azt nyilatkozta,
A vidék beoltásának megszervezésére összehangoltabb cselekvésre van szükség, amelynek tervét a RoVaccinare platformon is közzéteszik, ugyanakkor értesítették erről az oltóközpontokat is.
A gyergyószentmiklósi oltóközpont vezetője arról számolt be, hogy a napokban kapták kézhez „Város beoltja a vidéket” immunizáló kampányról szóló átiratot. Ehhez további pontosítást, kiegészítéseket várnak, de a lényege az, hogy
– fogalmazott Bíró Katalin, az oltásközpont koordinátora. Gyergyószentmiklóson eddig is működött egy mobilcsoport, de most meg kell növeljék ezt a számot aszerint, hogy hány települést fognak a gyergyószentmiklósi oltóközponthoz csatolni. Bíró Katalin elmondta, miután ez kiderül, felveszik a kapcsolatot a helyi szociális munkásokkal, hogy előre feltérképezzék, településenként hová kell menniük. Ezt az akciót június 28-án indítják és augusztus 31-ig tart.
Gyergyószentmiklóson az országoshoz hasonlóan csökkent az oltóközpontba ellátogatók száma:
annak ellenére, hogy az országos platformon való programálás mellett telefonon vagy személyesen is be lehet jelentkezni az oltásra.
Ugyanakkor Romániában júniusban megkezdődött a 12 évet betöltött kiskorúak koronavírus elleni oltása a Pfizer által gyártott vakcinával, a helyi tapasztalatok szerint ebben a korosztályban is alacsony az oltási hajlandóság – nyilatkozta a gyergyószentmiklósi oltóközpont vezetője.
Bíró Katalin felhívta a beoltottak figyelmét, hogy mivel már az oltási bizonylatot is elkezdték hamisítani, figyelni kell arra, főként a június 1. előtt beoltottaknak, hogy az oltási bizonyítványuk két biztonsági elemet tartalmazzon.
„Azok számára lehet fontos, akik külföldre szeretnének utazni, de nemcsak.
– hangsúlyozta az oltóközpont vezetője. Hozzátette, ha valaki nem tudja megállapítani, hogy rendelkezik-e ezekkel a kódokkal, kérheti akár telefonon is a segítségüket és nyomtatnak új igazolást, amin viszont már szerepelnek ezek az adatok. Az oltással, illetve az oltási igazolványokkal kapcsolatban is lehet hívni a gyergyószentmiklósi oltóközpontot, a 0730-710 094-es telefonszámon.
Többen ültek ittasan a kormányhoz húsvét vasárnap Hargita megyében: volt, aki emiatt árokba hajtott, ugyanakkor akadt olyan sofőr is, aki nem elég, hogy ittas volt, jogosítvánnyal sem rendelkezett sőt, autója sem volt bejegyezve.
Hideg időre, erős szélre és vegyes csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely Székelyföld térségét is érinti.
Gördülékenyen zajlik a levélszavazatok átvétele a Csíkszeredai Főkonzulátuson, ahol a választókat hosszabbított nyitvatartással, személyes segítséggel és rugalmas megoldásokkal is segítik, hogy mindenki érvényesen és határidőn belül adhassa le voksát.
Ismét jegyezhetők hétfőtől a Tezaur államkötvények – közölte a pénzügyminisztérium. Az április 6. és május 8. között kibocsátott 1, 3 és 5 éves futamidejű állampapírok évi 6,5, 7 és 7,5 százalékot kamatoznak.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
szóljon hozzá!