
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Minősített lopás miatt őrizetbe vett a rendőrség egy csíkkozmási nőt kedden. A bűncselekmény gyanúsítottja az eddigi vizsgálatok szerint egy csíkszeredai nő jóhiszeműségét kihasználva tulajdonított el készpénzt annak lakásából.
2021. július 28., 14:482021. július 28., 14:48
A szóban forgó csíkkozmási nő erdei gyümölcsöket árulva kérezkedett be egy 65 éves csíkszeredai asszony lakásába, ahonnan a gyanú szerint – kihasználva a hölgy figyelmetlenségét – eltulajdonított 400 lejt. A károsult ezt követően értesítette a rendőrséget, akik rövid nyomozás után azonosították a feltételezett elkövetőt. A gyanúsítottnál meg is találták a teljes összeget, így őrizetbe vették és minősített lopás miatt eljárást indítottak ellene.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
Buzău és Vrancea megyében is volt egy földrengés vasárnap hajnalban – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról – közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
A város fő vízvezetékének meghibásodása miatt vasárnap, előreláthatóan este 8 óráig nem lesz ivóvíz Segesváron és a környező településeken.
szóljon hozzá!