
A tavalyi maratoni foglalkozáson közel 650 ember vett részt
Fotó: Tóth Gödri Iringó
A sepsiszentgyörgyi Guzsalyas Alapítvány majdnem harminc éve élteti a tojásírás hagyományát gyerekek és felnőttek körében egyaránt. A nyolc éve elindított, A tojásírás éjszakája elnevezésű esemény maratonivá nőtte ki magát, és idén is hajnalig tartó, tizenhét órás tojásírással készülnek.
2023. április 05., 11:362023. április 05., 11:36
A rendezvénynek a Míves Ház ad otthont, és április 7-én kezdődik 10 órától, valamint másnap hajnali 3-ig tart; a foglalkozásra csak hétévesnél idősebb résztvevőket fogadnak. A tojásírás éjszakája nagy népszerűségnek örvend,
Ezt megelőzően is zajlik az élet a Guzsalyas-műhelyben, ahol április 4-től 7-ig délelőttönként osztályoknak, csoportoknak szerveznek foglalkozásokat, délutánonként négy órától este nyolcig nyitott tojásíró műhelyt tartanak.
Ez utóbbira egyre nagyobb az igény: tavaly egy nap alatt több 650 résztvevő festett, írt tojást. Az írókát, viaszt, festéket mi adjuk, az érdeklődőknek kifújt vagy főtt tojást kell hozniuk magukkal.
Fontos megjegyezni, hogy
Többféle technikát tanítunk: a piros alapon visszatörölt mintás tojás elkészítésétől, a maratott technikán át, a többszínű festésig mindent” – osztotta meg lapunkkal korábban Tóth-Birtan Tinka, a Guzsalyas Alapítvány igazgatója.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
szóljon hozzá!