
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Mintegy ezren vettek rész vasárnap reggel Sepsiszentgyörgy főterén a szabadtéri ételszentelésen. A havas eső ellenére több százan tartották fontosnak, hogy húsvét vasárnapján megszenteltessék a jellegzetes húsvéti ételeket.
2022. április 17., 13:012022. április 17., 13:01
2022. április 17., 13:332022. április 17., 13:33
A háromszéki megyeszékhelyen első alkalommal szervezett a MERT Egyesület és a Székely Polgári Egyesület szabadtéri ételszentelést, a kezdeményezést a város önkormányzata és a plébániák azonnal felkarolták, és társultak a szervezőkhöz.
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Vasárnap reggel az egyesületek tagjai, önkéntesek segítettek a díszes kosarakkal érkezőknek, hogy rendezett sorokba állva fogadják az áldást.
Az ételszentelési szentmisét Ilyés Zsolt a sepsiszentgyörgyi Szent József Egyházközség plébánosa celebrálta, majd a sorokat végigjárva hintették meg a kosarakat szentelt vízzel.
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Vajna Csilla a szervező egyesület képviselője elmondta: tagjaik közül többen részt vettek a csíkszeredai szabadtéri ételszentelésen, és innen jött az ötlet, hogy Sepsiszentgyörgyön is honosítsák meg a nemzeterősítő közös ételszentelés hagyományát.
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.
szóljon hozzá!