
Fotó: Kocsis B. János
Kovászna és Brassó megyén áthaladó megyei út korszerűsítéséről szóló európai uniós pályázat finanszírozási szerződéseit írták alá kedden délben a megyehatárt jelentő ágostonfalvi hídon.
2018. február 06., 19:212018. február 06., 19:21
2018. február 07., 21:372018. február 07., 21:37
Ebből a pályázatból a két megyében közel 50 kilométer utat építenek újjá. A projekt Kovászna megyében 33 kilométer út felújítását jelenti, Málnásfürdő – Mikóújfalu – Nagybacon – Bibarcfalva – Barót – ágostonfalvi híd közötti szakaszon, míg a Brassó megyei részen az Ágostonfalva – Ürmös – Apáca – Szászmogyorós közötti 15 kilométeres szakasz teljes modernizációját jelenti.
Fotó: Kocsis B. János
A most aláírt pályázat új szemléletet hoz, ez pedig a regionális együttműködés – hívta fel a figyelmet Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke. „A Regionális Operatív Programból finanszírozható megyei utak újjáépítését összekötöttük előbb a Brassó, majd a Hargita megyei ügyekkel. Ennek értelmében,
Fotó: Kocsis B. János
Ma (kedden, szerk megj.) aláírtuk Brassó megyével közösen ezt a dokumentációt, és pár héten belül aláírjuk Hargita megyével az Erdővidék másik fontos útfelújítását jelentő finanszírozási szerződéseket is, amelynek köszönhetően újabb 17 kilométer utat modernizálunk.
– emelte ki a tanácselnök. Ugyanakkor emlékeztetett, hogy
Fotó: Kocsis B. János
A harmadik közös infrastrukturális ügy Brassó megyével a Brassó-Sepsiszentgyörgy- Kézdivásárhely-Bákó autópálya kérdése, hiszen a mostani 11-es országút főütőér Erdély és Moldva között.
– szorgalmazta Tamás Sándor, aki hozzátette, hogy elsősorban ebben a három kérdésben dolgoznak együtt a szomszéd megyével.
Fotó: Kocsis B. János
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
szóljon hozzá!