
A gyermeknap megszervezése egy év kihagyás után újra lehetséges. Archív
Fotó: Pethő Melánia
Létszámkorlátozások mellett és előzetes bejelentkezés alapján ugyan, de csütörtöktől kezdődően egészen jövő szerdáig színes programokkal újra megszervezik a „Gyermeknap csodanap” nevet viselő rendezvénysorozatot Gyergyószentmiklóson.
2021. május 26., 10:562021. május 26., 10:56
A Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ a város többi kulturális közintézményével színes, beltérben zajló programsorozatot állított össze az idei gyermeknapra – közölte Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója.
Május 27-én, csütörtökön délelőtt a Gyermeknap csodanap a művelődési ház színháztermében a 23-ik Gyermeknapi Versmondók Találkozójával kezdődik. Június elsején kézműves foglalkozásokra várják a gyerekeket művelődési házba, de lesz Macikórház és arcfestés is. Ezen a napon a Figura Stúdió Színház „Minden egér szereti a sajtot” című mesejátéka kétszer lesz látható a színházteremben, a délelőtt 11 órás előadásra érvényesek a tavalyról megmaradt gyerekbérletek, a délutáni előadás ára 5 lej.
Szintén két alkalommal lesz látható a „Szüleitek rajzfilmjei” című diavetítés is, a stúdióteremben. A Tarisznyás Márton Múzeum online programja GYEREK-(KÉP)P, egy virtuális tárlat, melyet gyergyoidia.ro oldalon tekinthetnek meg az érdeklődők. A szervezők olyan, a 2000-es évekig készült fotókból álló gyűjteményt szeretnének bemutatni, melyen gyergyói gyerekek szerepelnek, lehetőleg játékkal együtt.
Június másodikán két alkalommal lesz megtekinthető a Mozsikácska gyerekkoncert, művelődési ház színháztermében, délután pedig a „Mateiaș Gâscarul”, a brassói Arlechino Gyermekszínház román nyelvű bábelőadása várja a gyerekeket a színházteremben. Mivel a helyek száma korlátozott a kézműves foglalkozásokra előzetes regisztráció szükséges és a előadásokra, koncertre is korlátozott számban tudnak nézőket fogadni! Regisztrálni a 0787-755.294-es telefonszámon lehet.
A közlekedési minisztérium közvitára bocsátott egy rendelettervezetet a járműkategóriák és a július 1-jétől alkalmazandó úthasználati díj (rovinieta) jóváhagyásáról, amely az EURO kibocsátási normától is függ majd.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
A Richter-skála szerint 3,5-as erősségű földrengés történt szombaton 8 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) rövid távú célja egy olyan kormányzati konstrukció kialakítása, amelyben felelősséget vállal, középtávon pedig 2028-ra politikai alternatívát akar felépíteni.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
szóljon hozzá!