
A zenekar szombaton lép fel Gyergyószentmiklóson
Fotó: Pinti Attila
Többállomásos erdélyi körútra indul a Republic. A turné szervezője a Kincses Kolozsvár Egyesület, támogatója a Nemzetpolitikai Államtitkárság. Az első állomáson, Gyergyószentmiklóson augusztus 13-án lép fel az együttes.
2022. augusztus 10., 15:302022. augusztus 10., 15:30
2022. augusztus 10., 16:292022. augusztus 10., 16:29
A Kincses Kolozsvár Egyesület a Kolozsváron működő magyar civil, egyházi, oktatási és politikai intézmények közötti legszélesebb összefogás szorgalmazója. Az egyesület nevéhez fűződik a nagyszabású Kolozsvári Magyar Napok megszervezése is, idén erre augusztus 14–21. között kerül sor.
A Kincses Kolozsvár Egyesület partnereivel közösen a Republic zenekar számára erdélyi koncertturnét szervez „Ezt a földet választottam” címmel. Az ötállomásos turné keretében a magyarországi együttes Gyergyószentmiklóson, Borszéken, Marosvásárhelyen, Kolozsváron és Szatmárnémetiben lép majd színpadra. Gyergyószentmiklóson augusztus 13-án koncerteznek.
– hangsúlyozta a koncert népszerűsítéseként Csergő Tibor András polgármester, aki elmondta, köszönettel tartozik a Kincses Kolozsvár Egyesületnek a szervezésért. „Külön köszönet Gergely Balázsnak, az egyesület elnökének, hogy az ő partnerségével, közvetítésével és segítségével sikerül elhozni ide az együttest” – mondta a városvezető. A város feladata a vendégek elszállásolása lesz. Megtudtuk azt is, a labdarúgópályán ezúttal nem lesz étel- és italvásárlási lehetőség, viszont mindenki számára nyitott a koncert.
Gyergyószentmiklós után, augusztus 14-én, vasárnap 22 órától a borszéki sípályán a Smart Fest keretében lépnek fel, augusztus 16-án 21 órától a marosvásárhelyi várban, augusztus 17-én 21 órától a Kolozsvári Magyar Napok keretében a kincses város főterén, majd utolsó állomásként 18-án este fél 10-től a Partiumi Magyar Napokon Szatmárnémetiben koncertezik a Republic együttes.
Elfogadta hétfőn a szenátus költségvetési bizottsága a gázolaj jövedéki adóját ideiglenesen csökkentő törvénytervezetet.
Az Európai Unióban 0,2 százalékponttal emelkedett, az euróövezetben pedig nem változott a háztartások megtakarítási rátája 2026 első negyedévében az előző három hónaphoz képest – közölte hétfőn az Eurostat.
Bekérették hétfőn a külügyminisztériumba Vlagyimir Lipajev bukaresti orosz nagykövetet, válaszként Románia légterének július 24-26. közötti ismételt megsértésére.
Idős férfi vesztette életét hétfőn Nyárádtőn, miután elektromos triciklijével egy hirtelen manővert hajtott végre, és elütötte őt egy szemből érkező haszongépjármű – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség hétfőn bejelentette, hogy kedden általános sztrájk kezdődik az egészségügyben.
Mindössze négy óra alatt 239 közlekedési szabálysértést állapítottak meg a Hargita megyei közlekedési rendőrök a 15-ös országúton tartott fokozott ellenőrzés során. A szabálytalanságok döntő többségét a gyorshajtás tette ki.
Alig néhány óra leforgása alatt három olyan sofőrt is kiszűrtek a Hargita megyei rendőrök, akik súlyosan veszélyeztették a közlekedés biztonságát.
A korábbi, eredménytelen közbeszerzések után új feltételekkel próbálják a fuvarozókat jelentkezésre bírni a Hargita megyei vidéki buszjáratok működtetésére. A szerződések idejét két évre csökkentették, és megszüntették az útvonalak csoportosítását.
A román hadsereg három, az ország légterébe engedély nélkül behatoló drónt semmisített meg az elmúlt napokban, mindegyiket F–16-os vadászgépekről indított rakétákkal.
szóljon hozzá!