Hirdetés
Hirdetés

Gyergyószentmiklóson kicsit más lesz az Egymillió csillag a nélkülözőkért akció

Gyertyagyújtás nem lesz, adakozásra várják a gyergyószékieket a nélkülözők segítése céljából. Képünk illusztráció •  Fotó: Mihály Csaba

Gyertyagyújtás nem lesz, adakozásra várják a gyergyószékieket a nélkülözők segítése céljából. Képünk illusztráció

Fotó: Mihály Csaba

Több településen is újra felragyognak az együttérzés lángjai október 14-én, pénteken, 18 órától a Gyulafehérvári Caritas Egymillió csillag a nélkülözőkért adománygyűjtő akciója részeként. Gyergyószentmiklóson az előző évhez hasonlóan nem lesz gyertyagyújtás, itt egy folyamattá alakult át az ellátottakról való gondoskodás, amely az Egymillió csillag szolidaritási akció időpontjától egészen Szent Erzsébet-napig tart.

Albert Eszter

2022. október 13., 21:012022. október 13., 21:01

A Gyulafehérvári Caritas gyergyószéki munkaközössége Szent Erzsébet cselekvő szeretetét éli és adja tovább azoknak, akikre kevesen gondolnak, akiknek ritkán köszönik meg mindazt a jót, amit életükkel cselekednek. Ezért,

Szent Erzsébet napján, a Caritas ünnepén arra hívnak mindenkit, hogy álljanak melléjük, legyenek ajándékozók.

Hirdetés

Ezt megelőzően pedig az I–VIII. osztályok tanulóit arra kérik, készítsenek képeslapot a hálaadás jegyében. A gyergyószéki vallástanárokon keresztül eljutott már az iskolákba a képeslapkészítésre való felhívás, de bekapcsolódtak a gyergyószentmiklósi Tanulók Házához kézműves foglalkozásra járó gyerekek is. Az A6-os méretű képeslapok elkészítéséhez vastagabb papírt, kartont lehet használni, készülhet bármilyen technikával, a leadás határidő november harmadika.

Idézet
Az a közösség, aki nem tud az időseiről gondoskodni, vagy nem tiszteli, nem érez hálát irántuk, az a közösség el van veszve

– hangsúlyozta András Ildikó, a Gyulafehérvári Caritas gyergyószéki ápolási vezetője, aki szerint az idősek minden nap tanítanak minket,  számukra nem  az anyagi jólét jelenti már a boldogságot, hanem a törődés, az érdeklődés, egy jó szó a gyerekétől, unokájától, valamint az, ha érzik, hogy hálásak vagyunk értük.

A gyerekek által készített képeslapokat Szent Erzsébet napján adják át a Caritas idős ellátottainak, illetve a támogatóknak.

A november 13-án tartandó szentmiséken a gyergyószéki katolikus templomokban két-két, Caritas-jelképpel ellátott gyertya fog világítani, és jelen lesznek a Caritas munkatársai is, akik arra hívják a felnőtt lakosságot, hogy gondoljanak az idősekre, a szeretteikre, azokra, akikért hálásak lehetnek az életben, és ezt a hálát adakozás formájában fejezzék ki.

korábban írtuk

Egymillió csillag a nélkülözőkért – újra köztereken gyúlnak fel a szolidaritás lángjai
Egymillió csillag a nélkülözőkért – újra köztereken gyúlnak fel a szolidaritás lángjai

Két év virtuális adománygyűjtés után ismét visszatér a közterekre az Egymillió csillag a nélkülözőkért elnevezésű szolidaritási akció. Október 14-én, pénteken 18 órától ragyognak fel ismét az együttérzés lángjai.

Mint arról már beszámoltunk, az Egymillió csillag a nélkülözőkért szolidaritási akciót október 14-én 18 órától több székelyföldi településen megszervezik. Csíkszeredában a Majláth Gusztáv Károly térre, Székelyudvarhelyen a Dávid Ferenc térre, Szovátán a Petőfi parkba, Marosvásárhelyen a Színház térre, Marosszentgyörgyön a Szent György térre, Sepsiszentgyörgyön pedig a Főtérre várják az adakozni vágyókat. Berecken egy héttel később, október 21-én 18 órától lesz a szolidaritási akció a Szent Miklós-templomban, majd a helyi művelődési központban. Az Egymillió csillag a nélkülözőkért program keretében az adományozók idén is segíthetik egy nélkülöző gyermek, fogyatékkal élő fiatal vagy beteg idős személy ellátását.

Aki nem tud  elmenni az akcióra, adományát online a caritas-ab.ro/segitek honlapcímre, vagy a Caritas bankszámlaszára küldheti. IBAN: RO51 BTRL RONC RT05 4732 5701, Asociația Caritas Alba Iulia, CIF 4562770, Banca Transilvania SA, Un milion de stele.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 13., kedd

Újabb egymilliárd euró érkezhet január végéig a mezőgazdaság számára

Florin Barbu mezőgazdasági miniszter kedden arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy tavaly több mint négymilliárd euró uniós forrás érkezett Romániába a mezőgazdaság számára, és január végéig további egymilliárd euró kifizetésére számítanak.

Újabb egymilliárd euró érkezhet január végéig a mezőgazdaság számára
Hirdetés
2026. január 13., kedd

Megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, fizetéslevonással büntették

Fizetéslevonással büntették a kormány sajtóirodájának azt a munkatársát, aki tavaly november végén megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, hogy ne tudjanak kérdést feltenni Ilie Bolojannak.

Megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, fizetéslevonással büntették
2026. január 13., kedd

Ilyen gyorsan fagy meg a víz Hargita megyében az idei leghidegebb napon – videó

Látványos kísérlettel mutatták be a Hargita megyei hegyi csendőrök, hogy milyen gyorsan fagy meg a víz mínusz 17 Celsius-fokban.

Ilyen gyorsan fagy meg a víz Hargita megyében az idei leghidegebb napon – videó
2026. január 13., kedd

Megvan a magyarországi országgyűlési választások időpontja

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját – közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.

Megvan a magyarországi országgyűlési választások időpontja
Hirdetés
2026. január 13., kedd

Halálos áldozatot követelt az idei tél eddigi leghidegebb éjszakája

Hipotermia miatt halt meg keddre virradóan egy 65 éves, temesvári férfi.

Halálos áldozatot követelt az idei tél eddigi leghidegebb éjszakája
2026. január 13., kedd

Jó úton a megszüntetés felé: még kevesebben kapnak üdülési utalványt az idei feltételek szerint

Tovább szűkítik a jogosultak körét a közszféra alkalmazottai számára biztosított üdülési utalványrendszerben. Kivezetik ugyanakkor a kötelező önrészt, így már nem jogszabályi, hanem piaci muszájból kell hozzátenni.

Jó úton a megszüntetés felé: még kevesebben kapnak üdülési utalványt az idei feltételek szerint
2026. január 13., kedd

Kóbor kutyák a lakónegyedekben: rendszeresen visszatérő gond

Az utóbbi időszakban ismét számos kóbor kutya tűnt fel Gyergyószentmiklós lakónegyedeiben, elsősorban a szeméttárolók környékén – hívta fel figyelmünket olvasónk. A többségük békés, de több esetben agresszív viselkedésről is érkeztek jelzések.

Kóbor kutyák a lakónegyedekben: rendszeresen visszatérő gond
Hirdetés
2026. január 13., kedd

Pokoli időben mentek egy ukrán férfi megmentésére, mindannyian egy esztenán éjszakáztak – videóval

Életben találták hétfő éjszaka a Máramarosi-havasokban a hegyimentők azt a 31 éves ukrán férfit, akinek keresését már egy éjszakával korábban elkezdték.

Pokoli időben mentek egy ukrán férfi megmentésére, mindannyian egy esztenán éjszakáztak – videóval
2026. január 13., kedd

Sarkvidéki hideg: mínusz 20 fok alá esett a hőmérséklet Székelyföldön

Székelyföld-szerte mínusz 15 Celsius-fok alatti hőmérsékleteket hozott az idei tél eddigi legfagyosabb éjszakája. A Kovászna megyei Bodzafordulón pedig ennél is hidegebb reggelre ébredtek – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.

Sarkvidéki hideg: mínusz 20 fok alá esett a hőmérséklet Székelyföldön
2026. január 12., hétfő

Lakóház gyulladt ki egy Maros megyei településen

Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.

Lakóház gyulladt ki egy Maros megyei településen
Hirdetés