
A két projekt összértéke a 130 ezer eurót súrolja
Fotó: Tuchiluș Alex
Március végével két, jelentős volumenű projektet zárt a sepsiszentgyörgyi Turulmadár Egyesület. A szerdai sajtótájékoztatón a szervezet képviselői elmondták: az elmúlt pár évben az egyesület fenntarthatóságát és a Berde Mózsa Kört fejlesztették.
2024. április 03., 17:422024. április 03., 17:42
2024. április 03., 17:432024. április 03., 17:43
Két év után eredményesen zárult a Turulmadár Egyesület Childsteps, valamint Localready nevű programja – jelentette be Furus Levente elnök a szerdai sajtótalálkozón, amelyen a norvég alapos finanszírozásnak köszönhetően elvégzett fejlesztéseiket mutatták be. Míg előbbivel a szervezet vidéki és hátrányos helyzetű gyerekeket foglalkoztató Berde Mózsa Kör foglalkozásaira összpontosítottak, utóbbival számos adománygyűjtő tevékenységet valósítottak meg az egyesület hosszútávú működését biztosítva.
Újítottak a foglalkozásokon
A Childsteps projekttel elsősorban a már meglévő programot fejlesztették, az egyesület elnöke szerint ennek is köszönhető, hogy
A programban jelenleg is százan vesznek részt, Háromszék öt településéről: Középajtáról, Nagyajtáról, Barótról, Kézdivásárhelyről és Sepsiszentgyörgyről.
A projekt első szakaszaiban az oktatók képzésére koncentráltak, valamint az általuk összeállított, három nyelven kiadandó tankönyvön dolgoztak. Rétyi Zsuzsa projektmenedzser elmondta, hogy
A könyvet áprilisban fogják kinyomtatni, három nyelvű kiadásban, a magyar, román és angol nyelv kulturális hátteréhez igazítva. Az anyagiakra tekintettel egyelőre 200 példány készül ezekből.
Az utolsó, de szintén fontos lépésként újításokat vezettek be a tevékenységekben: oktatási céllal fűszerkerteket telepítettek, köztereket és iskolaudvarokat csinosítottak, és a gyerekek meglátogathatták az egyik-másik települést, ahonnan a programban résztvevő társaik származnak. Ezeken az utakon
Az egyesület tervei szerint a minőségi foglalkoztatást ezután is folytatják.
Adományt gyűjtöttek, stratégiát építettek
A második, Localready projekt keretében javarészt a szervezet anyagi függetlenségén dolgoztak. „Egyébként is célkitűzés volt, hogy nyissunk a közösség felé, nagyobb teret adjunk a közösségi finanszírozásnak és ezt elég eredményesen is vettük a projekt során” – fogalmazott Furus Levente. Az adományból származó fenntarthatóságra négy módszert dolgoztak ki. Többek között
Ennél jóval szerencsésebben működött a cégekkel való partnerség kialakítása, amellyel létrehozták a Next elnevezésű, pályaorientációs programot 16 középiskolás számára. Elkezdték ugyanakkor egy ötéves, hosszútávú stratégiafejlesztés kidolgozását is, amellyel némileg csökkentik a pályázatokra való támaszkodás mértékét, és dolgoznak a szponzori támogatás növelésén. Furus Levente elmondta, hogy az egyesület legalább ezer eurót igényel évente a működéshez, ennek 30 százalékát sikeresen „kitermelték” tavaly. A nemrég zárult két projekt összértéke nem mellesleg a 130 ezer eurót súrolja.
– fogalmazott Sopoian Réka, a szervezet forrásteremtő munkatársa, hangsúlyozva, hogy az egyesület számára az anyagiakon túl az emberi kapcsolatrendszer, önkéntesség is fontos.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!