
Szinte ezer ajándékkal és annál is több mosollyal zárult a tavalyi kihívás
Fotó: Máltai Szeretetszolgálat Sepsiszentgyörgy
Adománygyűjtő akció keretében szólítja kihívásra a sepsiszentgyörgyi fiatalokat a Máltai Szeretetszolgálat, immáron negyedik alkalommal. A karitatív verseny során a benevező városi iskolák osztályai egyéni ajándékcsomagokkal lephetik meg a rászoruló gyerekeket, a jótékonykodásért cserébe pedig akár csapatösszerázót is nyerhetnek.
2023. december 13., 15:042023. december 13., 15:04
Tavaly közel ezer ajándék gyűlt össze a jótékony kezdeményezés keretében, amely során a város fiataljai tanszerekkel, tisztálkodási felszerelésekkel, kisebb ruhaneműkkel és édességgel kedveskedhettek a hátrányos helyzetű gyerekeknek. A Máltai Szeretetszolgálat idén is megszervezi az akciót, arra kérve a sepsiszentgyörgyi diákokat, hogy osztályuk létszámának legalább fele plusz egy csomaggal szálljanak be a karitatív vetélkedésbe. A legtöbb csomagot elkészítő, győztes osztályok egy-egy élménydús csapatösszerázó napot kaphatnak a jótékonykodásért cserébe a szeretetszolgálat jóvoltából. Az akció részleteiről itt olvashatnak bővebben.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
szóljon hozzá!