
Szeretnék, ha minél többen közlekednének kerékpárral vagy gyalogosan Sepsiszentgyörgyön
Fotó: Boda L. Gergely
Nem titkolt célja a sepsiszentgyörgyi önkormányzatnak, hogy a városlakókat gyaloglásra és kerékpáros közlekedésre ösztönözze, szeretnék ugyanis, ha minél kevesebben, illetve kevesebbet járnának gépkocsival – erről Antal Árpád polgármester számolt be csütörtöki sajtótájékoztatóján.
2017. április 20., 20:342017. április 20., 20:34
2017. április 20., 22:102017. április 20., 22:10
Az elöljáró annak kapcsán beszélt a témáról, hogy egy civil csoport aláírásgyűjtést tervez a forgalmi rend megváltoztatása érdekében – szeretnék, ha az egyirányú utcák ismét kétirányúvá válnának.
– fogalmazott Antal Árpád. A polgármester ugyanakkor hangsúlyozta: a jelenlegi forgalmi rendet nem a polgármesteri hivatal alkalmazottai „rajzolták meg az asztal sarkán”, hanem közlekedési szakemberek alakították ki.
Antal azt is elmondta, amióta tudomást szerzett a civil tiltakozásról, ő csak gyalog vagy kerékpárral közlekedik a városban, és így „sokkal szebb az élet”. „A városban megkétszereződött az autók száma, az önkormányzatnak nincs más eszköze, hogy ezt kezelje, csak az, hogy megpróbálja a nagy forgalmat távol tartani a központtól, egyirányúsítja az utcákat, és ösztönzi a gyalogos közlekedést.
– szögezte le az elöljáró. Hozzátette: minden átalakításnak vannak vesztesei és nyertesei, nem lehet olyan döntést hozni, amivel mindenki elégedett.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Egy héttel az első aggasztó jelek után sem javallott a vezetékes víz fogyasztása Kézdivásárhely több utcájában. Hétfőn délben még nem álltak rendelkezésre a legutóbbi (pénteki) mintavétel laboratóriumi vizsgálatának eredményei.
Április 30-án, a magyar film napján lesz 125 éve, hogy bemutatták az első magyar filmként számon tartott A táncz című alkotást, ebből az alkalomból 125 produkció látható ingyen a Filmión április 27-e és május 10-e között.
Marosvásárhelyre indult szombaton a 39 éves, mezőbodoni férfi Pal Ionel Silviu, aki a mai napig nem tért vissza otthonába – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
79 éves korában meghalt Sebő Ferenc Kossuth-díjas énekes, gitáros, tekerőlantos, dalszerző, népzenekutató és építészmérnök, a Nemzet Művésze, a hazai hangszeres népzenei mozgalom és a táncházmozgalom egyik alapítója.
A marosvásárhelyi diáknapokat idén május 27–30. között rendezik meg a Vibe-fesztivál helyszínén, de a város számos tere otthont ad a rendezvénynek, amely nemcsak az egyetemistákat szólítja meg.
Az év első negyedévében 33.966 személy jutott álláshoz az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség (ANOFM) közvetítésével – tájékoztatott hétfőn az intézmény.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) közös bizalmatlansági indítványát akkor fogják benyújtani, amikor meglesz a 233 támogató aláírás – nyilatkozta hétfőn George Simion.
Leállították a Székely Tv műsorszórását: a helyi csatorna 16 év után, gazdasági okok miatt szűnt meg. A Csíkszeredában működő stúdió vasárnap éjjel zárt be végleg, hétfőn pedig már csak a „Nem érhető el a szolgáltatás” felirat fogadta a nézőket.
szóljon hozzá!