
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Eltévedt turistákról érkezett bejelentés péntek este a 112-es segélyhívó számra: három férfi gombászni indult, azonban idő közben eltévedtek és nem találtak vissza a kiinduló ponthoz. A nyolc tagú mentőcsapatnak 3 óra alatt sikerült megtalálnia a segélykérőket, akik körülbelül három kilométerre lehettek az autójuktól – tájékoztat közleményében a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség.
2021. szeptember 11., 13:302021. szeptember 11., 13:30
2021. szeptember 11., 13:342021. szeptember 11., 13:34
Sürgősségi hívás érkezett a 112-es segélyhívó számra pénteken este nyolc óra körül egy férfitől, aki két társával együtt eltévedt a Bucsin-tető közelében, körülbelül 8 kilométerre a 13B jelzésű, Parajdot és Borzontot is összekötő országúttól. A két székelyudvarhelyi és egy parajdi, 49 és 52 év közötti személy gombászni indult, amikor ismeretlen terepre érve már nem tudtak visszatalálni autójukhoz, ráadásul az egyikük kimerült a túra során.
A helyszíni keresésre öt gyergyószentmiklósi csendőr szállt ki, hozzájuk csatlakozott három parajdi és gyergyóalfalvi lakos. A keresőcsapatnak autóval nehezen megközelíthető terepen kellett haladniuk, így a helyiek segítsége fontosnak bizonyult. A keresés körülbelül három órán keresztül tartott, végül telefonos kapcsolattartás és helyadatok közlésének segítségével nagyjából három kilométerre az autótól, 8 kilométerre a 13B jelzésű országúttól megtalálták a keresett személyeket.
A mentőcsapat megállapította, hogy egy személy fizikailag kimerült, azonban egyikük sem kért orvosi ellátást. Miután visszakísérték a három férfit a kiinduló ponthoz, saját autójukkal távoztak.
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
1 hozzászólás