
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Gázszivárgás miatt riasztották a hatóságokat egy székelyudvarhelyi tömbházlakáshoz. Az esetet követően egy személyt kórházba kellett szállítani – derül ki a Hargita megyei tűzoltóság közleményéből.
2022. október 18., 15:092022. október 18., 15:09
A tűzoltókat egy 44 éves férfi értesítette a problémáról, miszerint gázszivárgást tapasztalt egy csereháti tömbház lépcsőházában. A helyszínre kiszálló székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltók értesítették a gázszólgáltatót, és ellátták a tűzmegelőzési, tűz- és kárelhárítási feladatokat.
A tűzoltók mellett egy mentőegység is a helyszínre sietett, ugyanis
A mentőegység kiérkezéséig két további személy is elhagyta az épületet. A betelefonálót stabil állapotban szállítottak be a Székelyudvarhelyi Városi Kórházba szakorvosi ellátásra. A gázszolgáltató munkatársai időközben elhárították veszélyt.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
Idén várhatóan nem vonnak be új csomagolóanyagokat a betétdíjas rendszerbe (SGR) – nyilatkozta csütörtökön az ezt működtető RetuRo vállalat kommunikációs igazgatója.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
A kerékpárosok szabályszegései jelentik továbbra is a legsúlyosabb közúti balesetek fő okát Hargita megyében. Ez a jelenség már öt éve tart, azóta a gyorshajtás a második helyre szorult a baleseti okok között.
Tavaly több mint 2,56 milliárd lej kártérítést fizettek ki a biztosítók a fakultatív CASCO-kötvények alapján – közölte csütörtökön a Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetsége (UNSAR).
szóljon hozzá!