
Fotó: Farkas Tamás
A háború által okozott gazdasági- és energiaválság hatással volt a gazdaságfejlesztési programokra is. Tusványos harmadik napján A CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. partnerségében dolgozó vajdasági, erdélyi, drávaszögi és felvidéki gazdaságfejlesztési támogatási rendszerek képviselői beszélgettek megvalósításaikról, illetve arról, hogyan nyilvánultak meg a háború és világjárvány okozta negatív hatások az általuk képviselt régiókban. Emellett arról is szó esett, miként látják jövő lehetőségeit.
2022. július 22., 21:592022. július 22., 21:59
Kozma Mónika, az erdélyi Pro Economica Alapítvány ügyvezető igazgatója arról számolt be, hogy 2017-es megalakulásuk óta több mint hatezer mezőgazdasági pályázaton vannak túl az erdélyi gazdaságfejlesztési program keretében, és
Fotó: Farkas Tamás
Az igazgató azt is közölte, hogy a háború mellett a koronavírus-járvány által okozott recesszió is megnehezítette a dolgukat, mindennek ellenére azonban
Fotó: Farkas Tamás
Noha számos akadályon felül tudtak kerekedni, Pálizs-Tóth Hajnalka, a drávaszögi Economica Hungarica Alapítvány igazgatója ennél kicsit negatívabb tapasztalatokról számolt be. Mint mondta,
A tavaly meghirdetett eszközbeszerzési pályázatok elbírálásakor azonban a sikeresen pályázók 17 százaléka lemondott a pályázatról, mivel az elbírálás után szembesültek azzal, hogy sokkal nagyobb az árfolyam-különbözet, mint amire számítottak.
Fotó: Farkas Tamás
A gazdaságélénkítő programnak van legitimitása Felvidéken is – számolt be Iván Tamás, a felvidéki Baross Alapítvány ügyvezető igazgatója, hozzátéve, hogy az elmúlt öt évben Felvidéken közel négyezer vállalkozás részesült a támogatásban.
– emelte ki Iván Tamás.
Fotó: Farkas Tamás
Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke az elkövetkező évek gazdasági forgatókönyvének alapját abban látja, hogy meg kell őrizni azt, amit eddig elértek.
– mondta, hozzátéve, hogy ezeket a startupok megpályáztatásában, a házvásárlások lehetőségében, illetve a mentorprogramok folytatásában, valamint képzések tartásában látja.
Fotó: Farkas Tamás
Kozma Mónika az elnök gondolatmenetét kiegészítendő elmondta, az is célkitűzés kellene legyen az alapítványok számára, hogy felhívják a pályázóik figyelmét arra, hogy
Ugyanakkor kiemelte, hogy fontos lenne, hogy fokozott támogatást nyújtsanak nekik abban is, hogy merjenek az európai uniós pályázati források felé is fordulni.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!