
A pályázat révén tovább gazdagodik a Kádár László Képtár gyűjteménye
Fotó: Kádár László Képtár/facebook
Kelet-Európa címmel hirdettek pályázatot a Kárpát-medencei képzőművészek számára. A díjazott művek a Kovászna városi Kádár László Képtár anyagát gazdagítják majd.
2025. február 06., 15:532025. február 06., 15:53
A Kelet-Európa című képzőművészeti pályázatot Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ hirdette meg, együttműködésben Kovászna város önkormányzatával, az ottani művelődési házzal, képtárral és a Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesülettel. A beérkező, két évnél nem régebbi munkákból a Kányádi Iréne művészettörténész, Ütő Gusztáv képzőművész és Berze Imre szobrászművész alkotta szakmai zsűri választja ki azokat, amelyek a kovásznai Kádár László Képtár anyagát gazdagítják, a megnyitó április 10-én esedékes.
Ezek a művek egyben a kiállítás katalógusába is bekerülnek. A második fordulóban történik a díjzsűrizés, amelynek során
A meghirdetett tematika szellemiségét legjobban kifejező alkotás szerzője Kőrösi Csoma Sándor-díjat kap, amihez ugyancsak 2500 lej társul.
A pályázóknak művelődési központ honlapján fellelhető adatlapon kell jelentkezniük, ahol, illetve itt egyéb szükséges információkat is találnak. A pályamű digitális reprodukcióját február 28-ig kell beküldeni a cultcovasna@gmail.com email-címre.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.
Cáfolta szerdán a Facebook-oldalán Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter azokat a nyilvánosságban terjedő információkat, miszerint „Romániának azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát”, illetve „a SAFE-hitelek külföldi vállalatokhoz kerülnek”.
A forma ugyan a megszokott, a hivatalban lévő magyarországi miniszterek és államtitkárok száma azonban közelít a nullához a 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén. Idén zuhogó esőben zajlott hivatalos megnyitó a Lőrincz Csaba-sátorban.
A hétvégén is nőttek az üzemanyag-árak, a gázolaj ára pedig literenként 5 banival emelkedett keddtől – számol be az economica.net gazdasági hírportál. Szerdán ismét emelkedett az üzemanyagok ára.
szóljon hozzá!