
Fotó: Bodor Tünde
Egész napra gáz nélkül maradt Sepsiszentgyörgy Szemerja negyedének jó néhány tömbháza egy péntek reggeli malőr miatt, amikor is az új forgalomirányítási rendszerhez szükséges jelzőlámpák alapjának ásása közben a munkások véletlenül megfúrtak egy gázvezetéket a Vasile Goldiș és Andrei Șaguna utcák útkereszteződésében. A javítási munkálatok miatt a közlekedés is akadozott néhány órát a környéken.
2024. szeptember 20., 16:312024. szeptember 20., 16:31
A gázszolgáltatás felfüggesztése 1564 fogyasztót érint a Benedek Elek, Hőközpont, Vasile Goldiș, Testvériség, László Ferenc, Stadion, Táncsics Mihály, Ifjúság, Árnyas és Jövő utcákban – közölte a Distrigaz Sud gázvállalat sajtóirodája. A szolgáltató este tíz órára ígérte a helyreállítást, és azzal a kéréssel fordult a lakókhoz, hogy ha este gázszagot éreznének, először szellőztessenek, ne gyújtsanak tüzet, ne használják a villanykapcsolókat, háztartási gépeket és zárják el a gázvezetéket.
Huszárokkal, zászlókkal és kokárdákkal, tánccal és énekkel, időnként pedig elcsendesedve ünnepelték március 15-ét Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, a Nyergestetőn, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.
Felemelő volt, amikor 120 gyermek és fiatal egy hangon énekelte az „Egy szabad országért” című dalt. Ez volt a március 15-i gyergyószentmiklósi ünnepség legmeghatóbb pillanata. Az eseménynek két ország miniszterelnök-helyettesei is részesei voltak.
Székelyföld-szerte jelen voltunk a március 15-i ünnepségeken, képes anyagunkban abból adunk ízelítőt, hogy Marosvásárhelytől Csíkszeredáig, Székelyudvarhelytől Sepsiszentgyörgyig hogyan ünnepeltek a székelyek.
A kis közösségükben elismert, a magyarságért sokat tevékenykedő hétköznapi hősöket tüntettek ki vasárnap délután Könyv és Gyertya díjjal Marosvásárhelyen. Az alkalmat a legendás Szentegyházi Gyermekfilharmónia koncertje tette emlékezetessé.
Koszorúzással, beszédekkel, néptánccal és imával emlékeztek meg vasárnap késő délután Nyergestetőn az 1848–1849-es szabadságharc hőseiről. A történelmi helyszínen tartott ünnepségen több százan rótták le tiszteletüket a székely honvédek előtt.
„A magyarok Istene mindenütt ott van, ahol a világon magyarok élnek” – fogalmazott a Sepsiszentgyörgy központjában tartott március 15-i ünnepségen Répássy Róbert igazságügyi államtitkár.
Száraz növényzet gyúlt ki a Marosvásárhely közeli Jedd területén március 15-én délután. A tűzoltók nehezen megközelíthető területen küzdenek a lángokkal, amelyek már átterjedtek az erdős terület aljnövényzetére és egy hétvégi ház kerítésére is.
Katonai eledeleket idéző gulyással, történelmi visszatekintéssel és muzsikával emlékeztek az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseire a gyergyószentmiklósi Népművészeti Alkotóház udvarán. Ez volt a huszadik márciusi katonaeledel-kóstoló.
Sohasem fogjuk megengedni, hogy Magyarországot gyűlölet és düh kormányozza – jelentette ki a miniszterelnök a budapesti Kossuth Lajos téren az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján mondott ünnepi beszédében.
Tűz ütött ki vasárnap délelőtt a Prahova megyei Puchenii Moșneni település műemlék templomában, nincsenek áldozatok.
szóljon hozzá!