
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Tavaly Sepsiszentgyörgyön 408 személy igényelt fűtéstámogatást, a kedvezményezettek köre a nyugdíjemeléssel csökkenhet. A kormány tavaly januártól hét év után növelte meg 615 lejről 750 lejre a fűtéstámogatásra jogosultak jövedelmének felső határértékét.
2020. október 28., 18:192020. október 28., 18:19
2020. október 28., 18:202020. október 28., 18:20
Az érvényben lévő törvénykezés értelmében, a támogatásban azok a családok részesülhetnek, akiknél az egy főre eső nettó jövedelem nem haladja meg a havi 750 lejt és gázzal, fával vagy villannyal fűtenek. Azelőtt
Sepsiszentgyörgyön például nyolc évvel ezelőtt még nyolcezer család kapott fűtéspótlékot, majd tavaly már csak 408.
A novembertől márciusig tartó téli időszakra igényelhetnek fűtéstámogatásra az iratcsomókat november 20-ig kell letenni az Erege utca 19. szám alatt található Sepsiszentgyörgyi Szociális Támogatás Igazgatóságának székhelyén.
Azok a személyek, akik már novemberre szeretnének részesülni a fűtéstámogatásban, legkésőbb november 20-ig kell leadniuk a kéréseket naponta 9 és 13 óra között. Akik november 21-e után adják le az iratcsomókat, azok a decembertől márciusig tartó időszakra kaphatnak pótlékot.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték hétfőn azt a hét személyt, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá szombat éjjel a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira – közölte hétfőn a dési ügyészség.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
szóljon hozzá!