
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Elkezdték befúrni és bebetonozni a tartópilléreket a 11C jelzésű országúton Kézdivásárhely és Bálványos között – tájékoztat a Brassói Regionális Út- és hídügyi Igazgatóság. Ezekkel megerősítik a hegyoldalt, és támfalat is építenek. A munkálatok ideje alatt az országút zárva marad a forgalom előtt.
2019. augusztus 04., 16:572019. augusztus 04., 16:57
2019. augusztus 05., 12:122019. augusztus 05., 12:12
Elekes Róbert az igazgatóság sajtószóvivője szerint tartani tudják az ütemtervet,
Az utat július végén zárták le, mert már tavasszal beomlott egy része a a Bálványosfürdő és a Bálványos wellness-központ közötti szerpentineken. Ezután a helyzet rosszabbodott, júliusra már az úttest fele beszakadt, ezért döntöttek úgy, hogy sürgősen elkezdik a javítást. Az idegenforgalmi szempontból jelentős utat öt évvel ezelőtt kormányrendelettel adta át Kovászna megye önkormányzata az Országos Közút- és Autópálya-kezelő Társaságnak (CNAIR) abban bízva, hogy központi költségvetésből különítenek el pénzt a felújítására.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
Az ortodox húsvétot megelőző héten 2,151 millió lejre róttak ki bírságot az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) felügyelői.
Ismét súlyos károkat okozott egy medve Zabolán: egy csikó, öt juh, valamint egy anyakutya és kölykei is elpusztultak az elmúlt napokban. A nagyvad többször visszatért, a hatóságok pedig már felmérték a pusztítás mértékét.
Az ortodox húsvét alatt naponta több mint 24 ezer belügyi dolgozó teljesít majd szolgálatot – nyilatkozta csütörtökön Monica Dajbog belügyminisztériumi szóvivő.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
szóljon hozzá!