
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Életét vesztette egy 56 éves férfi, miután autójával áthajtott a menetirányával ellentétes sávba, ahol frontálisan ütközött egy másik járművel péntek reggel Bodzafordulón.
2023. október 27., 13:052023. október 27., 13:05
A rendőröket 9 óra előtt értesítették, hogy a 13E jelzésű országúton, Bodzaforduló területén közúti baleset történt. Az első vizsgálatok szerint egy 56 éves férfi Zágonbárkány felé vezetve áthajtott a szembejövő sávba, ahol frontálisan ütközött egy 76 éves férfi vezette autóval.
Az 56 éves sofőrnek leállt a szíve és a légzése, a helyszínen orvosi ellátásban részesítették és megpróbálták újraéleszteni, azonban sikertelenül. A másik jármű 76 éves sofőrje és egyik utasa megsérült, őket kórházba szállították.
A 13E országút érintett szakaszán a rendőrök irányításával, félsávon zajlik a forgalom. Az ügyben gondatlanságból elkövetett emberölés miatt folytatják a vizsgálatokat.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.