
Modern, több intézményt befogadó központ épül a szálloda helyére
Fotó: Magyar Építészkamara honlapja
Kihirdették a sepsiszentgyörgyi Bodok szálló helyére tervezett művészeti központ ötletpályázatának eredményeit, nyertest azonban nem nevezett meg a zsűri. Antal Árpád polgármester szerint egy következő lépésben választják ki a végleges koncepciót.
2024. október 17., 16:572024. október 17., 16:57
Összesen 15 tervezőiroda ötletelt és nyújtott be pályázatot a leendő Erdélyi Művészeti Központra, amely a sepsiszentgyörgyi Bodok hotel helyét venné át. Az eredményeket a budapesti MOM Kulturális Központban megrendezett eseményen hirdették ki, de
Két második és két megosztott harmadik díjat ítéltek oda, így Magyar Építési és Közlekedési Minisztérium végül négy pályaművet vásárolt meg.
A megvásárlásukra azért volt szükség, mert ezek a jogvédett pályaművek a későbbiekben inspirálhatják a végleges koncepciót.
– szögezte le Antal Árpád a csütörtöki sajtótájékoztatón.
Arra törekednek, hogy színvonalas, modern központ épülhessen
Fotó: Tuchiluș Alex
Az elöljáró szerint nagyon kreatív, de eltérő elképzelésekkel találkoztak, a döntést megalapozottan hozták meg, figyelembe véve például a tájépítészeti jegyeket, funkcionalitást és gazdasági szempontokat is. Az említett ötletek még nem nyilvánosak, hiszen még tart az ötletelési fázis, ugyanakkor a következő lépések során több forgatókönyvet mérlegelnek:
amelyben a négy megvásárolt terv elemeit is felhasználják.
A polgármester tájékoztatása szerint Bodok szálló bontási dokumentációja már elkészült, és folyamatban van a tenderfüzet kidolgozása.
A szálló bontási dokumentációja elkészült
Fotó: Beliczay László
Gondot okoz azonban, hogy nagyjából ötezer tonna építkezési hulladék tárolására és újrahasznosítására is megoldást kell találni.
A szállítás kapcsán kifejtette: a hulladékot kisebb, 16 tonnás autókkal szállítják el, nem 40 tonnásakkal, hogy minimálisra csökkentsék az utak terhelését. Ugyanakkor igyekeznek elkerülni majd a városon belüli felfordulást a bontás ideje alatt. Amikor megtalálják a munka elvégzésére alkalmas kivitelezőt, kiadják a kezdési parancsot.
A Magyar Építési és Közlekedési Minisztérium által meghirdetett pályázat leadási határideje augusztusban járt le, az építést 13 millió euróval támogatja a magyar kormány. Az új Erdélyi Művészeti Központ – amely a későbbiekben új nevet kap majd – fogadja majd be a Bod Péter Megyei Könyvtárat, a Tamási Áron Színházat, az M Stúdiót, a Cimborák Bábszínházat és a jelenlegi Erdélyi Művészeti Központot (EMŰK), de szimfonikus koncertek megtartására alkalmas terem is lesz benne.
A hosszú hétvégén az ország nagy részén légköri instabilitásra, átmeneti esőkre és időnként megélénkülő szélre lehet számítani – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) ügyeletes meteorológusa, Oana Catrina.
Sulyok Tamás köztársasági elnök az Európa Tanács alkotmányjogi tanácsadó testületétől kérte a fennálló alkotmányos kérdések értékelését és a testület szakértői közreműködését – közölte a Sándor-palota pénteken az MTI-vel.
Gyergyószentmiklós önkormányzata átfogó közigazgatási és városüzemeltetési átszervezést visz véghez. Amellett, hogy a kötelező létszámcsökkentést végrehajtják, a hatékonyabb működést, lakosságot jobban kiszolgáló hivatalt ígérnek.
Elfogadták a csíkszeredai Fodor Sándor park körüli út-és járdahálózat felújítására a megvalósíthatósági tanulmányt az önkormányzati képviselők májusi ülésén pénteken egyéb határozatok mellett. A beruházás értékét közel 7 millió lejre becsülték.
Az ország nagy részét érintő viharos szélre adott ki pénteken elsőfokú (sárga) riasztásokat az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Ismét meghosszabbította a Brassó Megyei Törvényszék Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke, valamint Kurkó András, a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció volt igazgatóhelyettese hatósági felügyeletét.
Felcsendült a bányászhimnusz és megszólalt a bányászharang egy évvel a sóbánya beomlását követően Parajdon. A katasztrófa előtti utolsó percekről mesélt nekünk az esemény szervezője, hangsúlyozva, hogy egy új bánya megnyitásában bíznak.
Négy férfit őrizetbe vettek a Hargita megyei rendőrök a Maroshévízen és Salamáson történt házkutatások után. Az ellenük felhozott vádak: minősített lopás és minősített lopási kísérlet.
Egy éve tört be a Korond-patak vize a parajdi sóbányába, egy éve élnek bizonytalanságban a helyiek, akiknek a bánya körül kialakult turizmusból volt a mindennapi bevételük. Pénteken erre a sorsfordító eseményre emlékeztek.
szóljon hozzá!