
Fotó: Pinti Attila
A vasúti felüljáró lezárása miatt alternatív megoldásokat keres Csíkszereda önkormányzata a gépjármű- és gyalogosforgalom zökkenőmentes működésének biztosítására. Folyamatosan egyeztetnek a rendőrséggel, valamint a vasúti sínek érintettsége miatt a Román Vasúttársasággal is – számolt be Korodi Attila polgármester a csíkszeredai vasúti aluljárónál tartott sajtótájékoztatón pénteken.
2022. április 29., 12:362022. április 29., 12:36
2022. április 29., 14:422022. április 29., 14:42
A hatóságokkal együttműködve ideiglenesen villanyrendőrt helyeznek ki a Brassói út melletti, a vasúti sínek alatti átjárónál, valamint kamerákkal figyelik meg a forgalmat azért, hogy felmérjék az esetleges torlódások mértékét.
A városvezetés ugyanis attól tart, hogy az átjárótól a Brassói útig visszanyúló dugó alakulhat ki. A térfigyelő kamerák felvételei alapján döntik el, hogy a híd átépítésének teljes időszakára marad-e a villanyrendőr, vagy más megoldást kell keresni.
– részletezte a polgármester.
Fotó: Pinti Attila
Az autósokat a digitális navigációs rendszerek, mint például a Google Maps vagy a Waze a tranzitforgalommal együtt az ipari negyedbe, a vasúti sínek alatti átjáróba terelte be, ahol egyébként 3,5 tonnás súly- és 2,8 méteres magasságkorláttal kell számolni. A polgármester kifejtette: a városháza pénteken jelezte a két navigációs rendszernek, hogy az áthaladó forgalmat célszerű a terelőútra irányítania, így a Barompiac utcai útvonalat csak azok használnák, akik kellő helyismerettel rendelkeznek.
Fotó: Pinti Attila
Tervezik továbbá a Nagyrét utca és a Hargita utca kereszteződésének átépítését is, egyelőre azonban felmérik, hogy indokolt-e a strukturális beavatkozás.
Fotó: Pinti Attila
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.
Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.
A Colectiv-ügyben elítélt katonai tűzoltók egyikét, Antonina Radut, aki négy évvel ezelőtt, az ítélet kihirdetése előtt elszökött Romániából, bebörtönözték egy moldovai börtönben, ahol a román bíróságok által kiszabottnál enyhébb büntetést fog letölteni.
Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – írja az MTI Magyar Péter miniszterelnök péntek délelőtti Facebook-bejelentésére hivatkozva.
Az elnöki hivatal pénteken bejelentette, hogy a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ aláírt egy megállapodást, amelyben vállalják, hogy a parlamenti ülésszak végéig elfogadják az új közalkalmazotti bértörvényt.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A görlitzi többlakásos épület összeomlása után eltűntnek nyilvánított mindkét román turista holttestét megtalálták a romok alatt.
3 hozzászólás