Hirdetés
Hirdetés

Fontos változás történt a választói névjegyzékbe történő felvételnél

Ráduly István, Kovászna megye prefektusa. Fontos tudnivalókról beszélt •  Fotó: Tuchiluș Alex

Ráduly István, Kovászna megye prefektusa. Fontos tudnivalókról beszélt

Fotó: Tuchiluș Alex

Az európai parlamenti és önkormányzati választásokat megelőző időszak eseménynaptára volt Ráduly István háromszéki prefektus havi sajtótájékoztatójának egyik kiemelt témája, tekintettel arra, hogy azt nemrég hagyta jóvá a kormány. Ugyanakkor a román útlevél napjához kapcsolódóan ez útiokmánnyal kapcsolatos információkról is beszélt.

Bodor Tünde

2024. március 26., 17:362024. március 26., 17:36

A választási időszak március 12-én kezdődött és a választások végleges eredményének hivatalos kiközléséig tart, míg a választási kampány egy hónappal a június 9-i választások előtt, azaz május 10-én kezdődik, és egy nappal a választások előtt ér véget – mondta a prefektus. Egy fontos változásra is felhívta a szavazni szándékozók figyelmét:

azok az állampolgárok, akik a választások időpontját megelőzően több mint 60 nappal abban a választókerületben laknak, amelyben a választásokat tartják, legkésőbb 45 nappal szavazás előtt, azaz 2024. április 25-ig benyújthatják a polgármesteri hivatalban a választási névjegyzékbe való bejegyzési kérelmüket.

(Korábban ez az időszak hat hónap volt.)

Hirdetés

Ugyanakkor a március 19-ére időzített „román útlevél napja” alkalmából Ráduly István elismeréssel szólt a kormányhivatal alárendeltségében és Alina-Dana Ioniță rendőr főbiztos irányításával működő útlevélosztály tevékenységéről, mivel az „szervezett, operatív és hatékony”.

Jelenleg három nap alatt országszerte bárki megkaphatja új elektronikus útlevelét

– mondta a kormánybiztos.

Ezzel összefüggésben azt is bejelentette a prefektus, hogy a Kommunikációs és Informatikai Főigazgatóság (DGP) szakembereinek támogatásával

az Országos Útlevélosztály március 19-től új SMS-értesítési szolgáltatást vezetett be: a rendszer értesítést küld azoknak az állampolgároknak, akiknek a következő hat hónapban lejár az útlevele.

Ez különösen akkor hasznos információ, ha az ember olyan országokba utazik, ahol a bebocsátás feltétele egy még legalább fél évig érvényes útlevél. Ilyen országok az Egyesült Arab Emírségek, Izrael, a Maldív-szigetek, a Thaiföldi Királyság, stb.

A romániai elektronikus útlevél a 15. helyen áll a nemzetközi mobilitási rangsorban, mivel többszörös biztonsági jellemzőinek köszönhetően nehéz másolni és hamisítani, biztosítja a személyes adatok védelmét és biztonságát – tájékoztatott a prefektus.

Ráduly István bejelentette, hogy április 11-én meghallgatást tart a kézdivásárhelyi polgármesteri hivatalban. Jelentkezni a 0267-315 444-es telefonszámon lehet.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 15., péntek

Több mint százezer eurót fogadhatott el befolyásáért cserébe egy ügyész

Őrizetbe vették Gigi Ștefant és Teodor Nițát, a konstancai területi ügyészség két ügyészét, akiket befolyással üzérkedés és hivatali visszaélésre való felbujtással gyanúsítanak.

Több mint százezer eurót fogadhatott el befolyásáért cserébe egy ügyész
Hirdetés
2026. május 15., péntek

Több tíz köbméter nyilvántartásban nem szereplő faanyagot foglaltak le

Közel 30 köbméter, nyilvántartásban nem szereplő faanyagot találtak a rendőrök egy cégnél Hargita megyében.

Több tíz köbméter nyilvántartásban nem szereplő faanyagot foglaltak le
2026. május 15., péntek

Felhőszakadások, jégeső és jelentős lehűlés – elromlik az idő hétvégére

Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken kiadott előrejelzése szerint vasárnap délutánig az egész országban villámlásokkal és viharos széllökésekkel kísért felhőszakadások, jégeső és jelentős lehűlés várható.

Felhőszakadások, jégeső és jelentős lehűlés – elromlik az idő hétvégére
Hirdetés
2026. május 15., péntek

Öngyilkos lett a fogdában az anyja meggyilkolásával gyanúsított nő

Öngyilkos lett a Fehér megyei rendőrség fogdájában az a nő, aki a gyanú szerint a vagyonáért megölte az anyját – közölte pénteken a Szeben megyei ügyészség szóvivője.

Öngyilkos lett a fogdában az anyja meggyilkolásával gyanúsított nő
2026. május 15., péntek

Bejutott az Euróvíziós Dalfesztivál döntőjébe Románia – videóval

A Romániát képviselő Alexandra Căpitănescu bejutott csütörtök este az idei Euróvíziós Dalfesztivál döntőjébe.

Bejutott az Euróvíziós Dalfesztivál döntőjébe Románia – videóval
2026. május 15., péntek

Bírságról szóló üzenettel próbálnak átverni a csalók

Állítólagos bírságokról szóló üzenetekkel próbálnak adatokat kicsalni szélhámosok, a rendőrség fokozott óvatosságra inti a lakosságot.

Bírságról szóló üzenettel próbálnak átverni a csalók
Hirdetés
2026. május 15., péntek

Bolojan: elbocsátások nélkül nem várható számottevő béremelés a közszférában

Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy Romániának a deficit csökkentésére vonatkozó kötelezettségvállalások miatt a közalkalmazotti bérkeretet a bruttó hazai termék (GDP) kicsivel több mint 8 százalékán kell tartania.

Bolojan: elbocsátások nélkül nem várható számottevő béremelés a közszférában
2026. május 15., péntek

Hivatalos kormányalakítási tárgyalásokra hívta a pártokat az államfő

Hétfőre hivatalos kormányalakítási tárgyalásokra hívta Nicușor Dan államfő a parlamenti pártok küldöttségeit, annak ellenére, hogy az eddigi informális egyeztetések során nem körvonalazódott működőképes parlamenti többség.

Hivatalos kormányalakítási tárgyalásokra hívta a pártokat az államfő
Hirdetés