
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A hétvégén Kézdivásárhelyen szerveznek „maratoni” gyakorlati vizsgát a gépjárművezetői engedély megszerzéséért. Újra a Vaslui megyei rendőrök segítik a háromszékiek, így október 16-án és 17-én mintegy 130 tanulóvezető tudását mérik fel az utakon.
2021. október 12., 19:472021. október 12., 19:47
A Kovászna megyei prefektúra tájékoztatása szerint iratkozni a vizsgára jogosító iratcsomóval és személyi igazolvánnyal, a hét folyamán, naponta 8.30 és 16 óra között lehet a Kovászna Megyei Gépjármű-bejegyzési és Jogosítvány-kibocsátó Hivatal (SPCRPCIV) székhelyén, Sepsiszentgyörgyön a Kós Károly utca 21–23. szám alatt. A Vaslui megyei rendőrök a gépjármű-beíratásokban is segítenek, közreműködésükkel lehetővé vált, hogy a hivatal 8.30 és 16 óra között a hétvégén, tehát szombaton és vasárnap is nyitva tartson. Időpontot a gépjármű-beíratásra online, itt lehet kérni.
Amint arról beszámoltunk, szeptemberben szintén a Vaslui megyei rendőrök segítettek a gyakorlati vizsga lebonyolításában, majd október elején Maros megyei vizsgabiztosok érkeztek Sepsiszentgyörgyre, ezzel felpörgetve a vizsga ütemét, lerövidítve a korábbi több hónapos várakozási időt az elméleti és a gyakorlati megmérettetés között.

Rendhagyó megoldással próbálják csökkenteni a gépjárművezetői elméleti és gyakorlati vizsga közötti várakozási időt Háromszéken.

250 személy teheti le a gépjárművezetői engedély gyakorlati vizsgáját Sepsiszentgyörgyön, Maros megyei rendőrök segítségével október 9-én és 10-én szombaton és vasárnap – tájékoztat a Kovászna megyei prefektúra.
Érdeklődésünkre Erdély András, Ráduly István prefektus szóvivője elmondta, szeptemberben az első körben 80–85 százalékos volt átmenési arány, október elején pedig 68,4 százalék. Mindkét alkalommal jobb volt az eredmény, mint a korábbi háromszéki átlag. Sepsiszentgyörgyön egy átlagos héten a helyi vizsgabiztosokkal mintegy 90 tanulóvezető teszi le a gyakorlati próbát, mintegy 60 százalékos sikerességi rátával.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.
Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerdán megvitatta az Egyesült Államoknak azt a kérését, hogy ideiglenesen katonai erőket és felszereléseket telepítsen Romániába a közel-keleti válsággal összefüggésben.
Véget ért a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülése Bukarestben, a román sajtó pedig máris kiszivárogtatta, hogy mint kérhettek az amerikaiak a Konstanca megyei légibázissal kapcsolatban.
Huszonötezer lej értékben róttak ki pénzbírságot, és jelentős mennyiségű faanyagot koboztak el a Hargita megyei rendőrök egy keddi ellenőrzés alkalmával.
Gyergyószentmiklóson jogosítvány nélkül vezető, Székelykeresztúron pedig vezetéstől eltiltott sofőrt füleltek le kedden a rendőrök. Mindkettőjük ellen büntetőeljárás indult.
Noha csak egy-két banival, de szerdán is magasabb árakat függesztettek ki egyes székelyföldi kutaknál, mint ami volt kedden.
Traian Băsescu a közel-keleti események kapcsán kijelentette, hogy Nicușor Dan államfőnek és Romániának „gyorsan, halogatás és habozás nélkül kell cselekednie”, annál is inkább, mert a jelek szerint az USA-nak szüksége van a konstancai támaszpontra.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
szóljon hozzá!